Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi 2009 -2010 sanat sezonu

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi 2009 -2010 sanat sezonuna, 14 Ekim 2009 Çarşamba günü saat 19:30’da sanat, siyaset ve medya dünyasından özel davetlilerin katılacağı açılış galası ile başlıyor.

Zeytinburnu Belediyesi'nin kültür ve sanata yaptığı yatırım hamlesiyle 2008 yılında kapılarını halka açan Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi ardında bıraktığı bir yıl içinde gerçekleştirdiği etkinliklerle büyük beğeni topladı. Kış dönemiyle birlikte yaz döneminde de ara vermeden sahneye koyduğu kültür-sanat etkinlikleri, tiyatro ve sinema gösterileriyle Zeytinburnululara hizmet veren Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, diğer ilçe belediyelerinin ağırlıklı olarak çocuklar için spor kurslarına yer verdiği yaz tatili döneminde , "YazınSanat" kurslarıyla 900 çocuğun yeni yeteneklerini keşfetmelerine ya da var olan yeteneklerini daha da geliştirmelerine öncü oldu.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, yeni dönemde kültür-sanat alanındaki yenilikçi ve öncü niteliğini daha yüksek burçlara taşımak için, yeni ve yoğun bir etkinlik takvimiyle sezonu açıyor.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, 2009-2010 sezonuna başlarken bu kez yetişkinler için düzenlediği Güzel Sanatlara Hazırlık adı altında Resim ve Tiyatro-Oyunculuk, Yağlıboya, Bağlama, Keman, Gitar, Ney, Şan, Tiyatro, Ebru, Hat, Tezhip, Dramatik Yazarlık, Uygulamalı Yazarlık Deneyimleri Atölyesi, Karikatür, Fotoğrafçılık, Osmanlı Türkçesi, Diksiyon ve Tambur gibi 19 ayrı branşta 8 ay boyunca devam edecek kültür-sanat sertifika programı düzenliyor. Alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde eğitim alacak 750 kursiyer bugün eğitimlerine başladılar.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi yeni sanat döneminde, Türk Tiyatrosu'nun en önemli usta oyuncuları ve kadrolarından oluşan yetişkin ve çocuk tiyatrolarına, haftanın her günü üç ayrı seansta kaliteli film gösterilerine, Devlet Senfoni Orkestrası, Devlet Türk Müziği Topluluğu gibi, Türk müziğinin önemli ses ve icracılarının yer alacağı konserlere ve Türkiye'nin önemli yazar, akademisyen ve eğitmenlerinin vereceği konferans ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Göreve geldiğim günden beri kurduğumuz kültür vadisi hayalini mekânsal olarak adım adım gerçekleştiriyoruz. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi ile birlikte bu vadinin sanat ve kültürle yaşamını renklendiren bireylerini oluşturuyor, bir anlamda içini doldurmaya çalışıyoruz." dedi.

14 Ekim 2009 Çarşamba günü saat 19:30'da kokteylle başlayacak Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nin 2009-2010 sezon açılışı, Türk Tiyatrosu'nun duayenlerinden Haldun Dormen'in yıllar sonra oyuncu olarak sahneye çıktığı ve kadrosunda Tarık Papuççuoğlu, Ebru Cündübeyoğlu, Atılgan Gümüş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı "Kibarlık Budalası" adlı oyunun saat 21:00'de sahnelenmesiyle gerçekleştirilecek

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 462
favori
like
share