Hüseyin İbrahimiye Düşlerimde Düşünürüm Resim SergisiHüseyin İbrahimiye “düşlerimde düşünürüm” resim sergisi ile 15-31 Ekim 2009 tarihleri arasında Büyük Kulüp Sergi Salonu’nda izleyicisi ile buluşuyor.

Hüseyin İbrahimiye, “düşlerimde düşünürüm” sergisinde kaotik düşsel bir dünyanın kapılarını aralıyor. Düşler… Zihnin gizli koridorlarında dolaştığımız, kendimizi bazen bulduğumuz bazen kaybolduğumuz… Uyanıkken hatırlamadıklarımız, gömdüğümüz… Şifreli bilinçaltı denklemleri.... Pembe ya da karabasan düşler, umutlarımız ya da korkularımız… Hüseyin İbrahimiye, “düşlerimde düşünürüm” sergisinde kaotik düşsel bir dünyanın kapılarını aralıyor. Akıl oyunları, yanılsamalar, çağrışımlar sezgisel bir biçimde kurgulanıyor. Sembolik ve fantastik tarzıyla dikkat çeken Hüseyin İbrahimiye resmi, bitmeyen bir hikâyenin zamansız ve mekânsız kesitleri gibi. Sanatçı, uyku halinin sersemliğinde eklektik bir yaklaşımla bu kesitleri birbirine bağlıyor ve her bir tuval sanatçının düşsel macerasının resmini yansıtıyor.

Büyük Kulüp’de gerçekleştirilecek olan sergi 15-31 Ekim tarihleri arasında her gün saat 10:00 ile 20:00 arasında izlenmeye açık olacak. Serginin açılış daveti 15 Ekim Perşembe günü saat 19:30’da gerçekleştirilecektir.

Hüseyin İbrahimiye:

1952 doğumlu sanatçı İTÜ Mimarlık Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi İİTİA’da master yaptı. Resme küçük yaşlarda başlayan ve 1970’li yıllarda resim çalışmalarına ağırlık veren sanatçı Orhan Akkaplan Atölyesi’nde çalıştı. Birinci kişisel sergisini 1981’de İran Tebriz Momtaz Galeri’de açtı. 1996’da Almanya Frankfurt Leopold Sanat Galerisi’nde de sergileme yapan sanatçı halen İstanbul’da kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 2008’de İstanbul Marjinart Galeri’de iki karma sergide eserleriyle yer aldı. İstanbul Mahi’de Ekim 2008’de bir kişisel sergi gerçekleştirdi. 2009 Mart ayında “bilinçaltı derinliğine dalış” kişisel sergisiyle Marjinart Galeri’de izleyicisi ile buluştu.

Yer:BÜYÜK KULÜP Sergi Salonu
Cemil Topuzlu Cd. N0:42
Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul
Tel: 0216 302 42 72

Tarih : 15-31 Ekim 2009


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 355
favori
like
share