Küçük Kadınlar - Louisa M. Alcott - Kitap Özet

Kitap Özet

Küçük Kadınlar, bir tüm zamanlar efsanesidir. Hayat değerlerinin bir bir eridiği her an, geri dönüp tekrar okunması gereken bir moral nostaljisidir. His yüklü, insana insanı hatırlatan bir klasiktir.

Roman, büyük zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren ve çok acı çeken March ailesinin hayatından kesitler aktarır. Zenginken yoksullaşan ailede dört kız kardeşle tanışırız. Dördü de farklı tipte kadınları temsil ederler. Oyunu kuralına göre oynayan Meg, asi ruhlu yazar Jo, çekici ve kırılgan Amy ve eziklik olarak yansıyan alçakgönüllüğüyle Beth, ideal olan ve olmayanın geçişenliğini hafızalara kazınması gereken bir akış içinde temsil ederler.

Genç kızlıktan kadınlığa geçiş sürecinin sancıları, Victoria dönemine özgü tutkulu bir aşk, Beth'in ölümcül hastalığı, evlilik baskıları ve yaşanan evin dışındaki dünyanın hayatlara yansıyışı, her dönemin okuruna hitap edecek şekilde anlatılır.

Koşullar sonucunda zamanla ortaya çıkan olgunluk ve erdemlerin, tam teşekküllü bir aile hayatı arayışının romanı Küçük Kadınlar.

1867'de yazıldı ve yazarının kemdi hayatından yola çıktığı biliniyor. Hiç eskimeyecek bir hikâye…

Kitap KapakKüçük Kadınlar
Louisa M. Alcott
· Artemis Yayınları
· Basım Tarihi : 10 - 2009
· ISBN : 9786054228447
· Sayfa Sayısı : 368
· Çevirmen : Türkan Çolak
· Etiket Fiyatı : 9.90 TL

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1613
favori
like
share
hayalll Tarih: 15.10.2009 02:54
5. sınıfta ödev olarak aldığım kitaptı
Sınıfta bu kitabın özetini anlatmıştım.. şu an hatırlamıyorum o ayrı konu
anılardan biri işte bu kitap gibi eskilerden ...
uzaklara gittim baya

teşekkürler Serap..