Acer'in yeni Ferrari'si - AcerAslında yeni küçük Ferrari modeli pek de alçak gönüllü değil. Acer Ferrari One adlı model şu ana kadar tasarlanan en özel ve en güzel Netbook'lardan birisi. Neslinin en çekici modellerinden birisi ve yarış kırmızısı rengi, siyah kasası ve diğer tasarım detayları sayesinde Ferrari One, rakiplerinin arasından kolayca sıyrılıyor.

Acer Ferrari One modelinin teknik özellikleri de rakiplerine fark atıyor. İlk bakışta görülebileceği üzere 11.6 inç genişliğindeki ekranı 1,366x768 piksel ekran çözünürlüğünü desteklerken, kasanın içerisinde de dual-core AMD Athlon 64 X2 L310 işlemci bulunuyor. Grafikler de DirectX 10 destekli ATI Radeon HD 3200 ekran kartından geliyor. İşlemci hızı ve ekran kartı sayesinde Ferrari One, hem Netbook'ları geçiyor hem de Notebook'lara hız anlamında yaklaşıyor.

250GB büyüklüğünde bir sabit diske sahip ve Acer farklı Ferrari One modellerinde 320 GB’a kadar bu özelliğin artırılabileceği açıklandı. Üründe 802.11b/g kablosuz ağlara bağlanma özelliği bulunuyor.

Klavyesi ise, yeni Netbook'un ebatları sayesinde daha büyük ve daha kolay bir yazım sunuyor.

Ferrari One modelinin işletim sistemi ise Windows Vista Home Premium 64-bit ya da Windows 7 Home Basic olacak. Altı hücretlik batarysı 5 saatlik pil ömrü sunuyor. Ürün Ekim ayından itibaren yurtdışında 450 Euro fiyatla satışa sunulacak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 278
favori
like
share