Second Life, Linden Research firması tarafından 2003 yılında hizmete sokulmuş, internet tabanlı sanal dünyadır. Kullanıcılara açık yazılımı ile kategori olarak oyun standartlarının dışındadır. Gayrimenkul almaktan, universite eğitimine kadar her türlü kurgu Second Life ortamında gerçekleştirilmiştir. Kendi içinde kendi ekonomisini yaratan Second life içinde Linden Doları (L$)kullanılmaktadır. Başta Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Brezilya olmak üzere dünyanın her yerinden yaklaşık on milyon kullanıcıya ulaşan Second Life, hem sanal oyunlar hem de sanal sosyal ağların bir araya getirilmesi ile kullanıcı sayısını arttırarak diğer dillerde de faaliyet vermeye başlamıştır.

Aslında Second Life, bir oyun olmasından öte diğer oyunlara göre oldukça farklı bir kulvarda yer alıyor. Second Life'ta, kendi obje ve binalarınızı oluşturabiliyor (buna kendi adanız da dahil!), dans edebiliyor, konuşabiliyor ve daha pek çok aktiviteyi oyun içinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dünyada azımsanmayacak oranda oyuncu kitlesine sahip olan ve son senelerde gittikçe popülerleşen Second Life, gerçek hayatın sanal dünyaya çevrilmiş bir prototipi gibi.Başlangıç olarak Second Life'a üye oluyoruz bu adresten.

Burdan


Hata Alırsanız bir kaç çözüm..

Hata 1

Hata Mesajı : Video card drivers being out of date vs.

Çözümü

Bu hata mesajını aldıysanız, donanımınızda günü geçmiş sürücü yüklendiği tespit edilmiş ve güncellenmesi gerekmektedir.
Güncellemeniz gereken sürücüler Anakart/Agp sürücüleridir. Eğer kullandığınız bilgisayar markalı ise örneğin HP, Dell vs. sürücülerini modelinize göre kendi web sitelerinden indirebilirsiniz. Eğer toplama veya markasız bir bilgisayar sahibi iseniz anakart üreticinizin web sitesinden en son sürüm sürücüleri indirebilirsiniz.
Eğer anakartınızın modelini bilmiyorsanız. 2 seçeneğiniz var bunlar;
Second Life'ın oluşturduğu log dosyasına bakarak (bulunduğuu yer C:\Documents and Settings\\Application Data\Second Life\Logs) Üreticinin adını bulabilirsiniz. Aşağıda belli başlı üretici web sitelerinin linkleri verilmiştir.

nVidia nForce Chipset Drivers
VIA Chipset Drivers
SiS Chipset Drivers
Intel Graphics Chipset Drivers
WCPUID dosyasını indirin. (Dosyanın sorumluluğu içeriği size verebileceği zararlardan slturkiye.com sorumlu degildir.)

WCPUID zip dosyasını açtıktan sonra wcpuid.exe dosyasını çalıştırın.
View > System Info seçeneğini seçin.
Select Access bölümünde TYPE 1 seçip OKleyin.
Manufacturer, Product String ve Version String bilgisayarının üretici özelliklerini göstermektedir..
Bu noktadan itibaren yapmanız gereken Product String bilgisini Google da arama yaptırarak veya üretici sitesinden güncel sürücüleri download ederik kurmanız gerekmektedir.
Hata 2

Hata Mesajı : Your card is running in PCI mode

Çözüm

Eğer hata mesajı olarak Your card is running in PCI mode. mesajını alıyorsanız. Bu döküman işinizi görecektir.
1. Masaüstünün herhangi bir boş yerinde Mouse'nin sağ tuşuna basarak Özellikler (Proterties)'i seçiyoruz,, Başlat > Denetim Masası > Görüntü ( Start > Control Panel > Display ) bölümünü takip ederek ekran ayarlarının yapıldığı bölüme geliyoruz.
2. Ayarlar (Settings) sekmesine geliniz.
3. Sağ alt köşedeki Gelişmiş (Advanced)i seçiyoruz.
Bir sonraki adımda Ekran kartınızın markasının yazılı yerleri göreceksiniz. Bu sizin ekran kartınızın markasını gösterir, , Bağdaştırıcı sekmesinde marka ve modeli de görebilirsiniz.
NVIDIA ekran kartına sahip iseniz:


Gelişmiş özellikler ekranındayken Ekran kartınızın modelinin yazılı olduğu semeye geliniz (ör. Nvidia Geforce 4Ti 4600).
Genel Başlığın altındaki Yonga Türü (Bus Type) başlığına bakın.
Eğer Yonga Türü AGP ise, Ekran kartınız AGP mod da çalışıyor demektir. Eğer PCI yazıyor ise PCI modunda çalışıyordur.

ATI ekran kartına sahipseniz:


Gelişmiş özellikler ekranındayken ATI SMARTCART(tm) sekmesini seçiniz.
AGP Ayarları (AGP Settings)Aktif Durum bölümünde (Current Status box). Eğer Aktif (on) ile AGP modunda çalışıyordur Kapalı (off) ise PCI modunda çalışıyor demektir.

Eğer PCI modunda çalışıyor iseniz, Ekran kartınızı AGP moduna geçirebilmek için Anakart sürücülerinizin güncelliğini kontrol ederek, en son versiyonlarını yüklemeniz gerekmektedir.
Eğer Second Life PCI modunda olduğunuzu belirtiyor ve siz de bu kontrlleri yaptıktan sonra AGP olarak görüyorsanız, Second Life'ın verdiği hatayı önemsemeden, oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Oyunu indirmek için.

DownloaD

Second Life

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 950
favori
like
share
Sewiyorum Tarih: 24.12.2009 02:13
Çıbıldak Gezme oyunda banlarlar Ben oynadım fena sayılmaz.
kingali Tarih: 22.12.2009 18:38
oyun nasıl bir oyun güzel mi
Gigigi Tarih: 01.12.2009 21:52
second life is unable to run because your video card drivers did not install properly.... vs. diyor ne yapmak lazım acaba? bir yardımcı olabilirseniz sevinirim