Williams, önümüzdeki yıl ikinci pilot olarak eski F1 şampiyonu Keke Rosberg'in oğlu Nico'ya şans vermeyi planlıyor.

Williams'ın 2006 için Nico Rosberg ile ikinc pilot olarak sözleşme imzaladığı iddia ediliyor ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Çin Grand Prix'si için Şangay'da bulunan 20 yaşındaki Nico Rosberg, takımdaki rolü konusunda henüz kendisine bir açıklama yapılmadığını söyledi.

"Hafta başında Frank (Williams) bana takımdaki üç pilottan bir olacağımı söyledi" diyen Rosberg test pilotluğunun bile kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti.
İkinci pilotluk için takımın Antonio Pizzonia, bir başka pilot ve kendisi arasında tercih yapacağını düşünen Alman sürücü, konunun bir veya iki hafta içinde kesinlik kazanacağını belirtti.

Bu yıl Williams'ta dördüncü pilot olarak görev alan Rosberg, Formula 1'de yarışmak için kendini hazır hissettiğini söyledi.

Sürücüleri F1'e hazırlayan GP2 serisinde şampiyonluğu bulunan Nico'nun babası Keke Rosberg 1982 yılında Williams ile sürücüler şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Alman Nick Heidfeld'in BMW ile sözleşme imzalamasından sonra Mark Webber'in yanına ikinci pilot için arayışlarını sürdüren Williams'ta sakat Heidfeld'in yerine mücadele eden Antonio Pizzonia son iki grand prix'de finiş göremedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 327
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 17:38
hayırlısı olsun