Ertuğrul Sağlam, önemli açıklamalarda bulundu! Galatasaray’ı geçmek için iştahlandıklarını kaydeden Sağlam, Shin’in durumuna değindi, A Milli Takım teknik direktörlüğü konusunda teklif almadığını ifade ederek ’Takımı yarı yolda bırakmam&

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrtul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Ajansspor.com tarafından derlenen açıklamalarında lig değerlendirmesi yapan ve G.Saray'ı geçmek istediklerini kaydeden Sağlam, milli takım teknik direktörlüğüne getirilmesi durumu hakkında da konuştu.
İşte Sağlam'ın açıklamaları;

"Ligde üçüncü durumda bulunuyoruz. Bulunduğumuz konum bizim için çok değerli. Bununla beraber ligde buralara kadar geldik ama bu durum kimseyi tatmin etmesin. Bizim işimiz akıntıya karşı kürek çekmek gibi bir şey. Daha yukarılara çıkmak için daha çok çalışmak ve daha fazla fedakarlık yapmak gerekiyor. Oyuncularımız durumun bilincinde. Şuanda hedefimizdeki yakalamamız gereken tek takım Galatasaray. Galatasaray önümüzdeki hafta Trabzonspor, sonraki hafta ise Fenerbahçe ile oynuyor. Bu da bizi iştahlandırıyor. Bu iki maçtan alınan bir mağlubiyet bizi ikinciliğe yükseltecek."

"Biz, futbol adına güzellikleri nasıl sahaya yansıtırız bunun hesapları içerisindeyiz. Rakibimiz Denizlispor, teknik kadrosu ile oyuncu kadrosu ile çok iyi bir takım. Ligde rakibimizin bulunduğu konuma aldanmadan nasıl sahaya her zaman 3 puan için çıkıyorsak, Denizlispor mücadelesine de aynı şekilde çıkacağız. Böyle bir takıma karşı kazanmak istiyorsak rakipten daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor, ama oyuncularımız sorumluluklarının bilincinde 3 puan alacağımıza inanıyorum."

-MİLLİ TAKIM KONUSU-
"Şuanda Bursaspor'da görev yapmaktayım. Takım çok iyi iyi gidiyor. Bunu 2 gün önceki yöneltilen sorularda da cevaplamıştım. Bursaspor'da çok mutluyum, huzurluyum. Milli Takım'la adımın anılması çok iyi bir şey ama, henüz böyle bir teklif gelmedi. Eğer gelirse hep beraber değerlendiririz. Bu ülkede devamlı spor otorileri ile bunu konuşuyoruz. Benim bu konuyla ilgili nacizane fikrim; eğer istikrar istiyorsak, henüz bir sene geçmemiş bir dönemde vatandaşımızı sokaklara döken Avrupa üçüncülüğü yaşatmış olan Fatih Terim ve ekibinin kesinlikle Milli Takım'a devam etmesi gerekiyor. Bu benim şahsi düşüncemdir."

"Milli Takım antrenörlüğü tabii ki gurur verici.. Bu konuda ilk olarak bizim adımızın anılması, kamuoyunda, televizyonlarda, gazeletelerde, Milli Takım'dan başarı bekleyen insanların bizim adımızı sunması, son derece sevindirici. Benimle alakalı olan bu düşünceler için çok teşekkür ediyorum."

"Eğer böyle bir teklif gelirse, değerlendirilecek bir durum varsa sezon sonunda değerlendirilebilir. Takımı yarı yolda bırakma hakkım yok. Yine söylüyorum; bu ülke yine başarılı olacaksa, yine Fatih Terim ile devam etmelidir. Kesinlikle Türkiye Milli Takımı'nı bir Türk antrenörün çalıştırması gerekiyor."

"Benim için de çok önemli bir konu bu elbette.. İnsanlar beni çok seviyor, değer veriyorlar. Bir Anadolu takımı ile bir teknik adamın gelebileceği en iyi yerlerden birindeyiz. Nasıl lig ikinciliğine otururuz onun düşüncesindeyiz. Böyle bir ortamda bırakmayı düşünmüyorum açıkcası. Burada çok mutluyum, çok huzurluyum. Bursa'yı ve Bursaspor'u çok seviyorum"

-SAKATLAR VE SHIN'IN DURUMU-
"Bazı sıkıntılarımız var. Ivankov sakatlığı yüzünden bu hafta yanımızda olamayacak. Doktorlarının yaptığı kontröller neticesinde 3 hafta sonra takıma katılacak ve bu süreçte durumu netleşecek. Bu zamanın daha aza ineceğine de bekliyoruz. Bursaspor'un ikinci kalesi Yavuz neyse, Ivankov da aynıdır. Herkes hatalı gol yiyor. Yuvuz da hatalı gol yiyebilir. Bu demek değildir ki Yavuz kötü kaleci. Biz Yavuz'a güveniyoruz, bu şehrin bu taraftarın gönlünde boş yeri olmadığını görecektir"

"Sercan'ın sakatlığı ise tam olarak geçmiş değil, onu da Denizli'ye götüremeyeceğiz. Yenal'ın ve Eren de sakatlığı yüzünden Denizli'ye gelmeyecek."

"Shin arkadaşımız ise 3 günlük iznin ardından Türkiye'de futbol oynamak istemediğini bildirerek ülkesine döndü. Bu bizi çok üzdü. Profesyonelliğe yakışmayan bir şey yaptı. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Bu konuyu tekrar konuşup neticeye varacağız. Shin de Türkiye'de olmadığından dolayı Denizlispor karşısında olmayacak. Şuan için bir transfer yapmayı da düşünmüyoruz. Çünkü transfer yapmak demek yeni maliyetin çıkması demek".

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 242
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 18.10.2009 00:13
hayır gene değişmez zeki kardeşim bu çalıştırdığı takımı yarı yolda bırakıpta gidenlerle karıştırma çünkü bu öyle bir kişiliğe ve yapıya sahip bir insan değil çünkü bu adam gibi adam
Asi Çaykaralı61 Tarih: 16.10.2009 12:51
bırakmaz tabii ama milli takım oldu mu değişebilir belki