2010 makyaj modası - 2010 kış makyajı - 2010 makyaj renkleri2009 Sonbahar / 2010 Kış sezonu, küresel iki akımın çevresinde şekilleniyor. İlk akım olan Bio’logue, yükselen çevre bilincine gönderme yapıyor. Ekoloji ve yeşil hareketin bileşimi, daha sade bir hayatın özlemini duyan tasarımcıların çizgilerine yansıyor. İkinci küresel ruh hali ise “Intersexion” ifadesiyle tanımlanıyor ve farklı bir erkeksilik anlayışının ortaya çıkmasıyla, cinselliği güçle buluşturuyor. Ancak her ne kadar erkeksi olsa da bu akımda seksi bir çekicilik de ön plana çıkıyor…

2010 KIŞ MAKYAJI İHTİŞAMLI

Koyu renklerin egemen olduğu 2009 Sonbahar / Kış sezonunda, tüm renkler ve süslerin kullanıldığı makyaj odak noktası olacak. “Benim için bu sezonun en önemli temaları; dramatik ve ihtişamlı görünümler, klasiğe dönüş ve çekincesiz bir gösteriştir” diyen Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, 2009 Sonbahar/ 2010 Kış defileleri için temel dört trend tasarlamış; işte bu trendler!

ALACAKARANLIK

Dumanlı gözlerin modern bir yorumu olan ‘Alacakaranlık’, gözlere fazladan bir pırıltı da veriyor ve en iddialı görünümleri koyu sonbahar renkleriyle ortaya çıkarıyor. Simli ürünler, göz kapaklarına dikkatle uygulanıyor; farklı ve dikkat çekici etkiler ortaya çıkıyor. Farlar ve göz kalemleri, gözleri dumanlı bir görünüme kavuşturuyor. Parlatıcılar ve yağlar ise renkleri karıştırmak için ultra modern bir tarz sunuyor. Gözlerde ise gece mavisi, çikolata, siyah ve mor renkler hakim oluyor.

KIRMIZILAR GEÇİDİ

Bu sezon dudaklarda, ya bej renkte ya da kırmızı tonlarıyla iddialı bir görünüm yaratılıyor. Dudakların mükemmel birer yay gibi ortaya çıkmasını sağlayan büyüleyici renkler de dikkate değer. Soluk ten üzerine uygulanan kadifemsi vurgular, koyu renk dudaklarla tam bir tezat oluşturulurken mat dokulu şarap renkleriyle abartısız ve özgüvenli bir görünüm elde ediliyor. Oryantal esintili yüzlerin odak noktasını, mürdüm renkleri oluşturuyor. Dudaklar, boyama yoluyla küçültülerek ağzın yüzde kapladığı alan azaltılarak, görünümün porselen bebeğe benzemesi sağlanıyor.

BEJİN DÖNÜŞÜ

Lüksün, kalitenin ve günümüzün daha sessiz sakin hayat tarzını ifade eden bej renk, abartısız bir özgüveni çağrıştırıyor. Gece kadar karanlık gözleri aydınlatan pembemsi bej dudaklar, parlaklığı ve dolgunluğuyla modern kadının en önemli baştan çıkarma silahı oluyor.

KUSURSUZ CİLT/AL YANAKLAR

Kusursuz cilt, bu sezonun dramatik ve ihtişamlı tarzının tuvalini oluşturuyor. Son derece temiz, sade bir makyajla tamamlanmış cilt karşımıza çıkyor. Kayısı, gül ve devetüyü renkli allıklar, yüze sağlıklı bir ışıltı verirken, özellikle alın, yanaklar ve burun kemiğine sürülen gölgeler, yüze nemli bir aydınlık katıyor. Allık, kırda yapılan uzun bir yürüyüşün yüze katacağı rengi oluşturmak için kullanılıyor. Ciltte en doğal renkler kullanarak, çok hafif dudak parlatıcısı uygulanarak kır hayatının en güzel örneği veriliyor. Cilt, aydınlık, sağlıklı, ışıltılı ve sportif görünüyor. Mükemmel yüz görünümünü elde etmek için yıllarca uğraşan kadınların olmak istedikleri tam da bu; doğal halleri gibi, ama daha güzel…

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 378
favori
like
share