Domuz Gribi - Domuz Gribi Aşısı - Domuz Gribi Olmamak İçin

Ve domuz gribi sonunda bir okulda kendini gösterdi Valiliğe göre şimdiye kadar okulda 4-5 öğrencide Domuz giribi teşhisi kesin olarak konuldu, okul 1 hafta tatil edildi, ama valilik üstüne basa basa paniğe gerek olmadığını belirtiyor.Domuz gribi pandemi haline geldiğinden beri dünya diken üstünde Türkiye aldığı önlemlerle bir kaç gündür konuya daha bi yakındı neydi bu önlemler.40 milyon doz aşı hazır

Okullarda salgının merkezi olacağı varsayılırsa M.E.B ile kordineli çalışmalar tamam

Çocuklar ve aileler broşür ile bilgilendirelecek.Grip çok çabuk yayılan bir hastalık tıp ilerlemesine rağmen kesin bir tedavisi yok domuz giribide aynı şekilde yapılan aşısı geçen seneki virüsten üretilmiş virüs başkalaşırsa o zaman iş zora giriyor umarım virüs değişime uğramadan bu salgın ya da her neyse çabucak atlatılır. Bildiğimiz gribe yakalanmamak için alınacak kişisel önlemlerin domuz gribine de mutlaki ki faydası olacaktır.Grip olmamak için önleyici tedbirlerTaze meyve sebzeyi bol bol tüketin. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye etkisi vardır.

Öğün atlamayın aç kalmayın ve dengeli beslenin

Tükettiğiniz sebze meyve türü gıdaları iyice yıkayın

Her gün biraz güneşe çıkın

Uykunuzu eksiksiz olarak alın

Gün boyunca ellerinizi sık sık sabunlayın

Üşümeyin kalın kazaklar ve kıyafetler tercih edin. Soğuk bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

İşlenmiş ve aşırı şekerli gıdalardan uzak durmaya bakın..

***

Hapşırıp öksürürken elinizi değil kağıt mendil ve ya kolunuzun içini kullanın mendilleri çöpe atın

Umumi alanlarda ve hastanelerde çok az şeye temas edin merdiven korkulukları kapı kolları çeşme başları vs bu tür yerlerde işiniz bitince ellerinizi sabunlayın.Eğer bulunduğunuz çevrede domuz giribi belirlendiyse..

Tokalaşmayın öpüşmeyin sarılmayın


Toplu görüşme ve toplantılardan kaçının

Alkollü el temzileyici losyon kullanın

Toplu taşıma market arabası vs kullanırken lateks eldiven takın ve ya dezenfete edici ıslak mendiler kullanın

Maske tek başına çok fayda sağlamıyor bazı maskeler sadece virüsün dışarı çıkmamasını sağlarken bazıları çift taraflı bir koruma sağlıyor.

Burun akıntısı hafif grip başlangıcı varsa paniğe kapılmayın ateş öksürük deride döküntü özelikle bebeklerde göz teması eksikliği ve yüksek ateş gibi daha yoğun belirtilerde doktora başvurun. Aile doktorunuz varsa önleyici tedbirler hakkında bilgi edinin.Bilgileri ehow'dan derledim. Aslında çok bildik uygulanması kolay önlemler.Bunun yanı sıra ne kadar bilimseldir bilmem ama kesilen çiğ sarımsak sürülmüş kumaş mendilin bileğe bağlanması çocukları mikroptan uzak tutar denir. Annem yapardı özelikle kışın okula böyle gönderiridi biraz kokulu ama..! Limonlu çorbalar, tavuk tarhana çorbaları ıhlamur sıcak battaniyeler ayva yaprağı cayı vs gibi klasik geleneksel önlemlerde hem psikolojik olarak hem de biyolojik olarak insanı rahatlatır.Uygulamakta fayda vardır..

Alıntı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 460
favori
like
share
Sylar Tarih: 16.10.2009 13:05
Allah korusun diyelim önce.

Dikkat ediyoruz ama grip de oluyoruz maalesef.