Kitap Perisi - Kitap Perisi Hikayesi - Çocuklar İçin Hikaye - Mehmet Melih Uslu

Sevgili Kitap Perisi, ben bir kitabı okuduğumda sanki kendimi o kitabın içinde gibi hissederim. O masaldaki kahraman gibi görürüm kendimi. Orada geçen olayları sanki başımdan geçti gibi hissederim.

Kitap Perisi: beni kitap dolu bir odaya atsalar, ilk önce heyecan konulu kitapları, daha sonra uzay kitaplarını okurum. Eğer beni o odadan çıkarmaya kalkarlarsa çıkmam ben biraz daha okuma istiyorum der ve okurum. Okuduğum kitaptan sen çıkıp da dile benden ne dilersen dediğinde sende: kitap dolusu bir oda isterim. Ve o kitapları gece gündüz okurum.

Kitaplar siz benim en iyi arkadaşlarımsınız. Ne olursa olsun sizden vazgeçmem çok zor. İyi günümde kötü günümde yanımdasınız. Ne zaman canım sıkılırsa elime bir kitap alıp okumaya başlarım. Bir anda tüm sıkıntılarımın uçup gittiğini hissederim.

Eğer bir çocuk bana kitap kurdu derse, bende ona bir kitap tavsiye ederim. Elime bir kitap aldığımda dünya yıkılsa haberim olmaz.

Kitap Perisi! Senden son isteğim; kitap okumayan çocukların evlerine uç ve kapılarının önüne bir masal kitabı bırak. Onlar da okumanın tadına varsınlar….


Mehmet Melih Uslu

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1270
favori
like
share