Yayıncı:Electronic Arts
Yapımcı:Mythic Enter.. Ödeme:P2P
Sunucu:US
Durum:Final
CB Tarihi: Bilinmiyor OB Tarihi:04/16/2009 Çıkış: 04/22/2008(Npc ler bile savaş durumunda) iki ırkın birbirine sürekli üstünlük sağlama çabası ile tam bir görsel şow haline gelmiş...Çıkış tarihi tam bir olay olan ve sürekli ertelenen oyun, warhammeri bekleyen oyuncular için hayal kırıklığı yaratmadı, Oyunda özellikle katılabileceğiniz senaryolar ve alan içinde ortak yapılan questlerle çok güzel hale getirilmiş.

[URL="http://download.mmosite.com/pages.php?gameid=243" rel="nofollow" target="_blank">
Warhammer Online ücretli bir oyun olup 11 gb lık bir dosya boyutuna ulaşabiliyor CD satışı yapılıyor D&R gibi büyük mağazalarda cd sini bulabilirsiniz. Oyunu oynamak için birde aylık 14.99 dolar ödemeniz gerekmektedir.
1. Kaos içindeki bir imparatorluk

Kaos salgını yayılmaya başladığında herkes bunu istenmeyen ziyaretçileri uzak tutmak için yapılan bir şey diye düşündü. Fakat salgın Altdorf sokaklarında görüldüğünde herşey bir anda değişti. İmparatorluk ilk karantina emirlerini çıkardığında salgın çoktan bir çok yere yayılmıştı. İmparatorluk doktorları sabah akşam çalışmasına rağmen salgına bir çare bulamamaktaydılar.Kaos salgını mağdurlarında ilk önce yorgunluk ardından ağrılar, aşırı halsizlik ve büyük miktarda su ihtiyacı görülüyordu. Mide bulantısı ve kusma takip ediyordu bunları, fakat hastalıgın son safhasına varması yaklaşık bir ay alıyordu. İşte o zaman hastalığın en kötü etkileri görülmeye başlıyordu. Hastalanan talihsiz ruhlar 3-4 hafta sonra gördükleri her canlıya saldıran şeytani kaos mutantlarına dönüşüyorlardı. Hastalıktan kurtulmayı başaran az sayıdaki insanda bu yaratıklara kurban gidiyordu.

Geçen her ayla ölü sayısı artıyordu. Karantina ve sıkı yönetim hastalıgı yavaşlatamıyor, imparatorluk şehirlerinde panik yaşanıyordu. Hastalık kapmış şehirlerin muhafızları mutantlarla savaşırken, şehir duvarları savunmasız kalıyodu. Haydutlar diledikleri gibi yağmalıyor, yakıyor ve öldürüyorlardı. Bunun gibi bir trajedi imparatorlukta daha önce hiç görülmemişti, fakat kaos salgını sadece daha büyük bir kötülüğün habercisiydi.

2. Karanlık Kehanetler

Bu sırada, kara elf krallığı Naggaroth'da, Ghrond'un kahinleri uzaktaki Kaos Girdabında (Chaos Maelstrom) araştırmalarina devam ediyorlardı. Birden Girdabın içinde bir işaret gördüler ve bunun ne oldugunu anlamak için hemen çalışmaya başladılar. Kehanetten emin olduklarında hemen Naggarotha bir haberci yolladılar. Büyük şeyler vuku bulmak üzereydi ve Cadı Kral (Witch King) haberdar edilmeliydi.Günler sonra Kara Elflerin Lordu Malekith Ghrond'dan gelen haberi okumaktaydı. Kaos tanrısı Tzeentch kendine yeni bir şampiyon bulmuştu. Düzen Bozan'nın (Changer of ways) müritleri çok büyük bir ordu toplamıştı ve insan krallığına saldıracaktı İmparatorluk ana hedefi olarak gözüküyordu.

Malekith mesaj hakkında uzun uzun düşündü. Eski Dünya'daki (Old world) salgından haberdardı. Eger kaos orduları salgın tarafından zayıflamış İmparatorluk'a saldırırsa, İmparatorun cücelerden yardım istemekten başka çaresi kalmazdı. Eğer cüceler yardıma gelirse kaosun yenilme ihtimali vardı. Ama bir şekilde cücelerin yardıma gelmesi engellenirse İmparator Karl Franz yardım için Ulthuan'nın Yüksek Elflerine dönmek zorundaydı. Elfler yardıma gittiklerinde ise Ulthuan savunmasız kalırdı.

Kaos ayı güneş ışıklarını kestiği zaman kaosun saldırısı başlayacaktı. Az zaman çok iş vardı yapacak.

Cadı Kral ülkedeki bütün demirhanelerde kılıç, zırh ve kuşatma makineleri yapılmasını emretti. Karond Kar'ın yaratık efendilerine (Beastmasters) en güçlü ve en vahşi yaratıkları savaşa hazırlamaları emredildi. Khaine'in Cadı Elfleri Ölümün Lordu için kurbanlar hazırladı. Hag Queen Morathi En güçlü büyücüleri çagırdı ve onları kara elflerin ordularını komuta etmeleri için eğitti. Halkı savaş için hazırlanırken Malekith'de cücelere karşı planlarını hazırlamaktaydı.Naggaroth'un en iyi savaşçıları ve avcıları Yeşilderililerin (greenskins) diyarına gönderildi. Tek bir amaçları vardı oda Orcların en güçlü Savaşşefini getirmek.

Savaşçılar geriye bir orc ve bir goblinele döndüklerinde Malekith şaşırdı. Anlaşılan bu ikisi aslında bir kişiydi. Goblin şaman Gazbak beyini Orc Grumlok'da kas gücünü karşılıyordu. Beraber "Bloody Sun Boyz" adını verdikleri bir kabileyi yönetiyorlardı. Malekith ikisi içinde büyülü kolyeler yaptı. Bu kolyeler giyen kişinin gücünü büyük ölçüde arttıryodu. Ayrıca Malekith kolyelere gizlice 2 şefin ordularını toplayıp Dünyanın Kenarı Dağlarına (World's Edge Mountains) gidip orada cüceleri yok edecek kudretli bir Waaagh! kurmalarını emreden bir büyüde koymuştu. İlk aşama tamamlanmıştı.

Planları rayına oturtan Malekith Dünyanın Kenarı Dağlarından gelecek olan haberi beklemeye başladı. Cüceler, Yeşilderililerle savaşmaya başladıklarında İmparatorun yardım çağrısına cevap veremeyeceklerdi. Yüksek Elfler Eski Dünyaya yelken açtıklarında da Malekith saldıracaktı. Sonunda Cadı Kral bir asırdır beklediği doğum hakkına sahip olacaktı. Sonunda Ulthuan Tahtı onun olacaktı.
3. Kanlı Güneş Doğuyor
Kötü Topraklarda(badlands) Gazbak ve Grumlok Bloody Sun Boyz ile yeniden bir araya geldi. İkisi hemen Malekith'in Büyülü emrini yerine getirmek için çalışmaya başladılar. Daha güçlenmiş savaş şefi ve şamanlarının önderliğinde Bloody Sun Boyz Dünyanın Kenarı Dağlarına (World's Edge Mountains) ilerlemeye başladılar. Önlerine çıkan ve kendilerine katılmayan diğer yeşilderili kabilelerini yok ederek ilerlediler. Goblin ve orclar arasında daha önce bu kadar büyük bir güç hiç görülmemişti.

Yeşilderililer Karak Sekiz Tepelere (Karak Eight Peaks) yaklaşırken, cüceler zapt edilemez kalelerinde toplandılar ve bunu gerçek bir tehdit olarak bile görmediler. Fakat Gazbak büyülü güçlerini kullanıp duvarlarında büyük bir delik açtığında cüceler neye uğradıklarını şaşırdılar. Bu duvarları daha önce hiç bir ordu yıkamamıştı çünkü. Dev bir yeşilderili dalgası duvarlardan içeri girmeye başlayınca çaresiz savunmacılar son bir direniş göstermekten başka bir şey yapamadılar.

Haberler dev bir şok dalgası gibi yayıldı. Tek bir yeşilderili kabilesi zapt edilmesi imkansız gözüken bir yeri nasıl ele geçirmişdi? Çok azı kabul etsede bu yenilgi cüceleri feci şekilde sarsmıştı. Karak-a-Karak'da Yüksek Kral Thorgrim Grudgebearer intikam yemini etti ve bütün cüceleri Büyük Savaş için çağırdı.

Kendine güveni tamamiyle yerinde görünmesine rağmen, Kral oldukca endişeliydi. Söyletilere göre yeşilderili ordusunu komuta eden Savaş şefi 10 orc gücündeydi ve goblin Şamanında güçlerinin çok büyükdu. Cüceler bazı şeyleri abartabiliyorlardı ama Karak Sekiz Tepelerin düşüşü göz ardı edilemezdi halkın üzerinde oluşturdugu korkuda öyle. Yüksek Kral gizlice İmparator Karl Franz'a bir haberci yolladı. Eger ki cüceler yeşilderililer karşısında düşerse kendini onlara karşı hazırlamalıydı. Yüksek Kral İmparatorlukdan açık açık yardım istemeyecek kadar gururluydu ama haberin aciliyetinin bunu sağlamasını umuyordu.Bu sırada güneyde Karaz Yedi Tepelerin düşüş haberi her yere yayılmıştı. Orc ve goblin birlikleri ele geçirilmiş kale ve çevresine akmaktaydı. Dev bir Waaagh! kurulmuştu.

Her iki tarafda da devasa ordular kurulmuştu. Cüceler Karak Sekiz Tepeleri geri almak ve kayıplarının intikamını almakda kararlıydı, yeşilderililerin ise cüceleri yok etmekten başka umursadıkları hiç bir şey yoktu.

4. Karanlık Güçler Harekete Geçiyor
Karak Sekiz Tepelerin düşüşünden 2 ay sonra, Yüksek Kralın ordusu yeşilderilileri Dünyanın Kenarı Dağlarından kovmak için yola çıktı. Cüce ordusu devasa yanardağ Karag Dron'un yanından geçerken, dünya bir anda karardı. Gökyüzünde güneş kararmaya, yerde ise herşey oldukça ürkütücü gözükmeye başladı.
Naggarond'un en yüksek tepesinde Malekith Kaos Ayı'nın ,Morrslieb, güneşi örtmesini izliyordu. Eski Dünyadaki ajanları yeşilderililerin cücelere karşı başarısı hakkında mesajlar yolluyordu. Cadı Kral'ın planları çok iyi bir şekilde ilerliyordu.
Kuzeyde ise kimsenin göremeyeceği kadar uzakta Tzeentch'in sancağını taşıyan bir Kaos Lordu'nun garip yaratıklardan oluşan devasa ordusu yürüşe geçmişti.
İmparatorlukda ise havanın kararmasıyla insanlar paniğe kapılmıştı. Altford sokaklarında isyanlar ve yangınlar baş göstermişti. Şehir koruyucuları bu durum karşısında çaresiz kalmıştı ama neyse ki gece düzen yeniden sağlandı. Ama olanları kimse unutmadı şehir sakinleri değerli eşyalarını toparlayıp güneydeki ve doğudaki dağlara doğru gittiler. İmparatorluk halkını büyük bir felaket bekliyordu, zaten salgınla azalan umutları güneşinde kararmasıyla tamamiyle kaybolmuştu.
Cüce ordusu ilerleyişine devam ediyordu, ama güneş tutulması onların bile üzerinde korku yaratmıştı. Kızıl gökyüzündeki kara güneş Karak Sekiz Tepelerin kaybını hatırlatıyordu ve orda toplanmış yeşilderililerin kaçınılmaz zaferinin bir sembolü gibi gözüküyordu. Cücelerin sonumu gelmişti? Kaderlerine boyun eğen çetin savaşçılar sert ve dağlık arazideki yürüyüşlerine devam ettiler.
Altford'da İmparator, Yüksek Kral'ın mesajını aldı ve derhal bir kaç alay askerini cücelere yardım etmesi için gönderdi. O askerlere aşırı derecede ihtiyaç duymasına rağmen Sigmar tarafından iki ırk arsında kurulan onur-bağını asla reddedip cüceleri bu zor gününde yanlız bırakamazdı. Emirleri verdikten biraz sonra kuzeyden bir haber geldi eline. Kuzeyden devasa bir Kaos Ordusu yaklaşıyordu ve 1 hafta içinde imparatorluk sınırlarına varacaktı.
Nordland ve Ostland'deki askeri gücüne bakan imparator fark ettiki durum çok kötüydü. Salgın asker sayısını oldukça azaltmıştı. İkmal yolları hasarlı, halkın morali cok azdı. İmparatoruluk işgal tehdidi altındaydı ve yardım gelmez ise İmparatorluk düşecekti. Cüceler imparatorluğu korumak için asker gönderebilecek durumda değildi. Eğer bir an evvel Karak Sekiz Tepeleri ele geçiremezse bir daha asla yardım gönderemezlerdi. Artık halkını sadece Yüksek Elfler kurtarabilirdi.
En güvendiği grifon binicisini çağırıp ona Yüksek Elflerden yardım isteyen bir mektup verdi. Haberci Lorthen'e ulaştığında Finubar , Ulthanın Phoenix Krali , çoktan İmparatorlukda olanlardan haberdardı. Askerlerini göndermek için hazırlamaya başlamıştı bile. Finubar halkının en iyi savaşçısı ve generali olan Prens Tyrion'u çağırdı ve şehrin savunması görevini ona verdi. Ülkesinin güvende olduğundan kuşku duymayan kral Elf filosunun başında denize açıldı. Büyük Batı Okyanusuna açılan gemiler yüzlerce deneyimli elf askeri taşıyordu. Kral'ın ayrılış haberi Malekith'e ulaştığında Cadı Kral Ulthuan'nın işgaline başlanması emrini verdi.
İşgal kuvvetleri Ulthuan'a yaklaştıklarında ikiye ayrıldılar. Bir kısım Çöküntü Adalarına giderken bir diğeri Lothern boğazına doğru yol aldı. Yakında binlerce Kara Elf savaşçısı atalarının topraklarına ayak basacaktı.
Karak Sekiz Tepelerde Dev bir yeşilderili Waaagh! kuruluyordu. İmparatoluğun kuzeyinde kaos orduları Ostlandın içlerine girmişti bile ve önlerine çıkan herşeyi yok ediyorlardı. Prens Tyrion'nun ordusu kuzeye Kara Elflerle yüzleşmeye gitmişlerdi, fakat ikinci bir kuvvetin Lothren'i kuşatığını ögrendiler.
Bu tehdidi sadece bütün güçlerini birleştirerek yenebilceklerini anlayan insan,cüce ve elf kralları İmparatorluk başkenti Altford'da toplandılar. Bundan sonra 3 ırk tek bir ırk olacaktı ve ülkelerini işgal eden düşmanlara karşı beraber savaşacaklardı.
Hesaplaşma Çağı Warhammer Age of Reckoningbu sekilde basladi.

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 830
favori
like
share
dqueen Tarih: 28.11.2009 18:38
Bu oyunun 4ever4free versiyonu da var, sanırım endless trial olsa gerek