Yayıncı:Gravity Interactive
Yapımcı:Gravity Interactive
Tür: Fantasy
Ücret: Ücretsiz
Sunucu: US
Durum:Final
CB Tarihi: Bilinmiyor OB Tarihi: Bilinmiyor
Çıkış:BilinmiyorOyunun isminden de anlaşılacağı gibi oyunun türü Horror yani korkudur.Oyunda bol miktarda kan, vahşet mevcuttur bazen kendinizi kontrol edemeden mobu parçalara bölebilir karakterinizin üstünü başını kanlar içinde bulabilirsiniz.Requiem : Bloodymare

Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi oyunun türü Horror yani korkudur.Oyunda bol miktarda kan, vahşet mevcuttur bazen kendinizi kontrol edemeden mobu parçalara bölebilir karakterinizin üstünü başını kanlar içinde bulabilirsiniz.
Oyun bu yönüyle oldukça zevkli çok hızlı bir işleyişinin olmayışından karakterlerin her bir hareketini dikkatle gözlemleyebilir skillerin verdiği hazı alabilirsiniz.
Oyunun sitesi: [URL]http://www.playrequiem.com/ Yaşınızı en az 18'i göstericek şekilde ayarlamayı unutmayın.Aksi takdirde ordaki ihtiyar cyclops kılıklı ağaç girmenize izin vermez.
Oyunu indirdiğimizde damarlarımızın içinde alyuvarlarla birlikte giriş ekranına kısa bir yolculuk yapıyoruz üyelik ismi ve şifremizi yazdıktan sonra dikilmiş bir yaranın açılmasını bekliyor ardından vücudun içinde bir yerde karakterimiz yaratmaya başlıyoruz ırkımızı cinsiyetimizi vb. ayarladıktan sonra başlamak istediğimiz yeri seçiyoruz burası tamamen kendi tercihiniz.
Oyundaki temel özelliklere bakalım.
Oyunda 4 çeşit ırkımız var, bunlar;

Turan:


Fiziksel ve büyüsel becerileri ortalama derecededir.Büyüsel saldırılara dayanıklı oldukları söylenemez.
Turanlar azim ve birbirleriyle dayanışma içinde olmalarıyla ünlüdürler.Adaleti desteklerler, mantıklı ve akılcılardır.Kontrolsüz kuvvet yerine dengeli, ahenkli ve hızlı hareketleri seçmişlerdir.
Turanlar tarihlerinin başlangıcından beri bartuklarla savaşmaktadırlar.Bartukların yakın saldırısı onlarıda yakın saldırıya zorlamış bu yüzden büyüsel beceride kendilerini geliştirememişlerdir.
Fakat Xenoa imparatorluğunda birçok Turan kendini özellikle kruxenaların karanlık büyü sanatlarına karşı geliştirmiştir fakat hala diğer büyülere karşı zayıflıkları devam etmektedir.
Turanlar ırklar arasında en barışçıl en adaletli ırktır bir savaşta asla boş yere düşmanına işkence çektirmez, gururuyla savaşır.

Bartuk:


Bartukların fiziksel güçleri adeta tanrıdan hediye olarak yollanmıştır.Dayanışmaları takdire şayandır.Görüntülerinin aksine duyarlı bir yapıları vardır.
Düşmanlarına karşı çok çabuk öfkelenen yapıları en büyük zaaflarıdır bu yüzden kontrollerini çabuk kaybedebilirler.Fakat dostlarına karşı inanılmaz derecede itaatkarlardır.Savaşlarda dostlarıyla omuz omuza savaşırlar.
Büyüsel alanda her ne kadar düşük seviyede kalsalarda bartukların büyüleri taklit edilemez ve karşı saldırıda bulunulamaz.
Fiziksel saldırılarda ise iki el veya tek el silahlarıyla dehşet saçarlar.Kalkanlarıyla savunmalarını yüksek oranda arttırabilirler.
Bartuklar, tarihin silik sayfalarından beri varolmuş xenoa egemenliğinden dolayı bu ırka derin bir kin beslemektedirler.Fakat artık Xenoların zayıflıklarını kendi lehlerine çevirmeyi başarmışlardır.
Bartuklar şu sıralar kruxena ile işbirliği içindedir.Fakat xenoalar ve turanlardan tiksinirler.

Kruxena:


Kruxenalara yüksek fiziksel ve büyüsel beceriler bahşedilmiştir.
En büyük zaafları diğer ırklarla ittifakı sağlayamamalarıdır, bartuklularla stratejik bir ortaklıları vardır ama zamanı gelince onları da tarihin kanlı sayfalarına gömüceklerdir.
Tahmin edemediğiniz kadar vahşidirler.
Kısa ve uzak mesafe silahları kullanabilirler, ve büyücülükte ustalaşabilirler.Yıkım amacıyla yaratılan bir ırk oldukları için acımasız ve soğuk kalplilerdir.Amaçlarına ulaşmak için kendi arkadaşlarını bile kurban edebilirler.Kruxenalar düşmanlarını kesip biçerken hiçbir şekilde vicdan azabı duymazlar.Kısacası antisosyallerdir
Yakın saldırıları oldukça seri olup takviye güç olarak DOT ları kullanır ve düşmanını zayıflatarak mutlak sonunu kendi elleriyle özenle hazırlarlar.
Yine büyüsel saldırı olarak daha çok düşmanının defansını kıran, yavaş ve acı çektirerek öldüren zehirli büyüleri yani DOTları kullanırlar
Bulundukları Dünyada egemen olmak en büyük hayalleridir.

Xenoa:


Oyuna sonradan eklenmiş ırktır.
Uzun süren çalışmalar sonucu uzak dövüşte ustalaşmış ve basit başlangıç büyülerini öğrenmişlerdir.Görüş mesafeleri oldukça yüksektir.Büyüsel yetenekleri daha çok kendilerini korumak içindir.Büyüsel saldırıları kısıtlıdır.
Xenoalar inançlarına bağlı bir kavimdir ve yetkilerini tanrılarından aldıklarına inanırlar.Hükümdarları tanrılarının elçisidir.Kendilerini diğer ırklardan üstün görürler.Büyüsel yetenklerini güçlendirmek için kendi aralarında kurban verirler.
Xenoalar diğer ırklardan oldukça zekidirler, adımlarına daima stratejik atarlar.

Sınıflara gelicek olursak.
Turan:

Bartuk:

Kruxena:

Xenoa:

Görüldüğü gibi 2 farklı seferde meslek edinebiliyoruz.
Sınıflar fiziksel ve büyüsel olarak iki farklı dala ayrılıyor.
Harita;

Oyunumuzun haritası oldukça geniş öyleki benim başladığım Crescent

bölgesi bile olağanüstü derecede devasa. Oyunun kendine has özelliklerine gelirsek;
1.Canavar sistemi
Bu sistem sayesinde size verilen belirli şeyleri yaptıktan sonra aşağıdaki gibi birşeye dönüşmek mümkün.

Düşündüğünüz gibi canavara dönüştüğünüzde inanılmaz bir şekilde güçleniyor taş üstünde taş bırakmıyorsunuz.

2.Nightmare Monster.
Tahmin edebildiğiniz gibi oyun saatine göre belirli zamanlarda ortaya çıkan yaratıklar.Yani 8 kişilik partiler ile kesebileceğimiz güçlü yaratıklar.
Örnek verecek olursak;

.Bu yaratığımız 10-11 lvl kişilere hitap eden bir tür nightmare monster.İsmi Nephas

3.DNA sistemi
Bu sistem ile karakterinizin çekinik kalmış genini ortaya çıkarıp benzersiz skiller öğrenebiliyor gücünüze güç katabiliyorsunuz bir örnek verecek olursak;

Çekinik elektrik becerisi genini ortaya çıkarıyoruz.
Bu Oyuna has özellikleri sağlıklı bilgiler ışığında öğrenmek istiyorsanız oyunun sitesinde Unique Features sekmesi altında ayrıntılı biçimde inceleyebilirsiniz.
Oyunda sizi tatmin edecek miktarda skiller mevcuttur.
Bunun dışında istediğiniz herhangi bir alanda herhangi bir kişiyle pvp yapabilirsiniz.Yine çoklu pvp alanları mevcuttur.Pvp serverlari mevcuttur.
Büyüsel skiller cooldown yani skili kullandığınızda altta çıkan skilin ne kadar sürede fırlatıldığını göstericek bar bulunmaktadır.Oyunda ekmek vb. değişik kısa süreli bufflar veren itemler bol miktarda düşmektedir.İtem mall oyunun kaderini belirleyici bir unsur değildir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 462
favori
like
share