Ivan Ergiç... Bursaspor için ismi gündeme geldiğinde herkes, “O mu!” diye sormuştu...Ivan Ergiç... Bursaspor için ismi gündeme geldiğinde herkes, “O mu!” diye sormuştu... Futbolunun yanı sıra özel hayatıyla konuşulan Sırp oyuncu, FANATİK’e önemli açıklamalarda bulundu. Ve söz; Yeşil-Beyazlılar’ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam’ın, “İnanılmaz memnunum. Her yönüyle örnek bir futbolcu ve son derece profesyonel” dediği Ergiç’te...


Basel’de sıkılmıştım

“Belgrad’ın minik takımında futbola başladım. Sırp’ım ama Yugoslavya dağılmadan önce Hırvatistan’da doğdum. Daha sonra Avustralya’ya taşındık. Institute of Sport takımında oynamaya başladım. Sonra Perty Glory’a geçtim. Ardından Juventus beni transfer etti, Basel’e kiraladı ve 9 yıl İsveç’te forma giydim. Basel’de yeteri kadar para kazandım. Para için oynamayacaktım artık. Gelen teklifler arasında en ilginci Bursaspor’dandı. Önce şehre gelip, kültürünü görmek istedim. İnsanları, yaşayışlarını inceledim. Sonra imza attım. Çünkü farklı bir yer istiyordum. Basel’de her yıl UEFA ya da Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyorduk. Artık sıkılmıştım ve yenilik istiyordum. Basel’de oynadığımız bir maç vardı, onu unutamıyorum! Basel-Barcelona... Taraftarlar sanki tiyatro izliyorlardı. Hiçbir heyecen ve enerji yoktu. Düşünün Barcelona şehrinize gelmiş, çok önemli bir maç ve taraftarınızda, şehrinizde hiçbir enerji yok.”


‘Barcelona Bursa’ya gelse...’

“Barcelona, Bursa’ya gelse heyecanı düşünemiyorum. Çok kısa zaman oldu buraya geleli ama taraftar beni çok etkiledi. Böyle bir şey istiyordum ben. Kendi takımına sahip çıkan, onu ateşleyen, her deplasmanına gelen, hırslı ve teslim olmayan taraftarlar... Umarım bir gün Barcelona gelir ve o heyecanı birlikte yaşarız.”


‘Sen nasıl komünistsin!’

“Para ikinci planda benim için. İlk zamanlar tabi ki para için oynuyorsun. Ancak belli bir noktaya gelince de kendi adıma artık yeter diyebildim. Her şey para veya lüks değil. Komünist bir tarafım var. Zaman zaman arkadaşlarımla bu konuları konuşur tartışırız. Bana, ‘senin çok paran var sen nasıl komünistsin’ diyorlar. Ben futbolcuyum ve bu zamana kadar bir şeyler kazanmak zorundaydım. Param var ama hayatımı zevk ve sefa içinde; lüks arabalarda yatlarda geçirmiyorum.”


‘Avrupa’ya gideceğiz’

“Bursaspor olarak bu sezon ilk 5 için çalışıp. Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz. Yeni bir takım, yeni bir hoca ve benim için yeni bir şehir... Burası Avrupa’yı çok istiyor. Onların bu arzusu beni daha çok kamçılıyor..”


Murat Akbaş - Fanatik Özel Röportaj

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 269
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 18.10.2009 11:35
helal sana ergiç benim gözümde şimdi dahada yükseldin senin gibi 10 futbolcumuz olursa şampiyonluk kesin gelir