Kalp Gözü Açmak İsteyenlere tavsiyeler - kalp gözünü açmak için dua ve zikirler

Aşağıdaki verilen tavsiyeler çok ağır olmakla birlikte süreyi kısaltmaya yöneliktir. Esma zikri yapanlar muhakkak Esmaül hüsnayı tamamen okumakla hergün dengeleme yapmaldır.
Pek çok bereket ve feyz'e menba olan şu ayetler ayrıca kalb gözünü açmada tesirlidir.

Necm Suresi Ayet 58 i, gunde 1153 defa okuyanin kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Defa Ya Rahman diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Defa Ya Basit diyenin Kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Defa Ya Basir diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Defa Ya Nur diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Defa Ya Habir diyenin kulagi Ruhanilerin sesini duyar.
Gunde 13.000 defa Ya Semi'u diyenin kulagi Ruhanilerin sesini duyar.
Gunde 2207 defa Kaf suresi Ayet 22 i, okuyanin kalp gozu acilir.
Gunde 7.000 Subbuhun Kuddusun vel melaiketu ver ruh diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 7.000 defa Ya Allamul Guyub diyenin Kalp gozu acilir.
Gunde 13.000 Ya Batin diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 7.000 defa Ya Hayyu Ya kayyum diyenin kalp gozu acilir.
Gunde 7.000 Defa Besmele okuyanin kalp gozu acilir.
Gunde 1000 Defa Ayeti-i Kursi okuyanin Kalp gözü açılır.
Gunde 1000 defa Fatiha-i Serif okuyanin Kalp gözü açılır.
Gunde 1000 defa Ihlas-i Serif Okuyanin Kalp gözü açılır.

Not: Her Esmanin yine her hususi inkişafıda vardır.

Son olarak, kolay zikredilen ve her terakki ehlinin virdi olan "Ya Allah" yahut "Allah" esması.
Günde Ebced sayısı kadar (4356) kısa süre sonra ya da bir başka ifade ile bir kaç ay zarfında ruhanilerle münasebeti başlar.

Not: Zikirler Tenha karanlik veya los bir odada, gozler kapali, gonul butun dusuncelerden bos kibleye oturarak cekilirse daha faydali ve kisa zamanda etkisi gorulur. Hatta basiniza Beyaz cok ince bir tulbent gecirirseniz daha iyidir. Niçin?

Oturduğunuz yerde başınıza piramit bir şapka veya yuvarlak köşeli bir örtü ile örtmek sizin “enerji boyutunuz”da yüksek bir farklılık ortaya çıkaracaktır.
Camilerin üstünün kubbe şeklinde olması, müspetleri çekmesi içindir. Kozmostan gelen yaratılanların o yuvarlaktan içeri girmeleri camidekilerin huzurlu olmasını sağlar.
ınsanların şeklinin anten gibi, başının da yuvarlak ve kubbe gibi olması Yaratıcı'nın planının çok ince düşünülmüş, insanlığa ibret dersi verecek bir parçasıdır.

Tarikatlerin bazısında dış dünya ile irtibatı kesme ve zikre yoğunlaşma tavsiyesi ile başın üzerine beyaz bir örtü salınıverilir. Gözleride kapayacak şekilde.

Kimsenin bulunmadigi karanlik odada veya mum isigina bakarak devamli kible tarafina dogru zikir cekilir ve gunde en az 1 saat. Ucuncu Gozun acilmasindaki ilk etken Alninizin ortasina parmakla bastiriliyormus gibi veya alninizin ortasi uyusuyormus gibi veya alninizin ortasinda titresim olusmasi, uyusukluk olmasi gibi veya ve veya... bu ilk noktasidir. Bir kisi gunde en az 2 saatini zikire ayirmasi lazimdir. Gece ve gunduzede bu saatleri bolusturebilir.


Günde 313 ve daha fazla Ayet'el Kürsi okumak kuvvetli tesir icra ettiği müşahade edilmiştir.

Ayrıca, Kalp gözünün açılmasına alametler olarak, belli bir süre sonra Başta ağrı, kulaklarda çınlama, uğuldama yahut tiz sesler duyma, aynı anda ya da müteakiben iki kaş arasına birisi bastırıyormuş gibi basınç hissi oluşur ve bir diğer hususta kalbin inkişafı şeklinde olur. Kaynaklar ve tecrübesi olanlar bu şekilde ifade ediyor.

Yalnız şunu da belirtmeden geçmemekte fayda var. Bu hususta samimi olan kişi mümkün mertebe seher vakti dediğimiz sabah namazından az evvel kalkarak (yaklaşık bir-bir buçuk saat evvel) 2 rekaat namazını, şayet bu vakitte eda ediyorsa teheccüdünü kılsın arkasında Sabah namazına kadar aralıksız 1,5 saat virdini okusun. Aralıksız okumada bir yoğunlaşma ile beraber 15 dakika aralıklarla kademelerde yükselme oluyorki en ileri kademe daha etkili oluyor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 18103
favori
like
share