Trabzonspor'u Abitoğlu yaktı!


Galatasaray-Trabzonspor maçı hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu'na Trabzon'dan büyük bir tepki var.Arda'nın Gabriç'e yaptığı sert faulde kırmızı kartını kullanmadı. Mustafa Sarp'ın Serkan'ı ceza alanı içerisinde biçmesini ise izlemekle yetindi.

Trabzonspor deplasmanda oynadığı karşılaşmada Galatasaray'a 4-3 mağlup olarak hayal kırıklığı yaşarken bordo Mavililer karşılaşmanın orta hakemi M.Kamil Abitoğlu'na ateş püskürüyor.

Karşılaşma boyunca verdiği kararlarla Bordo-Mavili ekibin adeta celladı olan Abitoğlu Trabzonspor'un mağlubiyetinde adeta başroldeydi.

Karşılaşmanın ilk yarısında Galatasaraylı Arda'nın Gabriç'e arkadan yaptığı sert faule seyirci kalan Abitoğlu Arda'ya kırmızı kart göstermeyerek bir anlamda maçın kaderiyle oynadı. Aynı Abitoğlu 79.dakikada gelişen bir Trabzonspor atağında ise Serkan'ın ceza sahası içersinde Mustafa Sarp tarafından düşürülmesine penaltı çalmayarak adeta mağlubiyetin hazırlayıcısı oldu.

Karşılaşma sonra Broos maçın kırılma anlarından birini Serkan'a yapılan penaltı olduğunu açıklarken Başkan Sadri Şener'de Hakem Abitoğlu'nun Arda'ya kırmızı kart göstermemek için çok mücadele ettiğini ifade ederek Abitoğlu'nu eleştirdi.

Bordo mavililerde yönetim kurulu mağlubiyetin faturasını hakem M.Kamil Abitoğlu'na çıkarırken, Bordo Mavili taraftarlar da hakem Abitoğlu'na adeta isyan etti.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 316
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 19.10.2009 10:49
maçi izleyenler elinizi vicdanınıza lütfen koyun ve ve cavep verin gabriç i biçesiye gir kart

yok sonra ozur dileyince mi kart yok keita da da ilk yari yapti sonra adam ikinci yari yapti

gene kartlık faulleri iş işten geçtşkten sonra tabii kirmizi kart verir mi haftaya fb derbisi var

ya maç çekişmeli gitsin biz Trabzonsporlular olarak biz karşi ve diğer takımlari karşi adil

olunmasini istiyoruz