Google Adsense Reklamları Hedefleri - Adsense Çalışma MantığıSiz Google reklamları görüntülemek istediğiniz web sayfalarına Google reklam kodunu ekledikten sonra, alakalı Google reklamlarını bu içerik sayfalarında otomatik olarak yayınlayarak geri kalanı biz hallederiz. Google reklamları iki yöntemle hedeflenir:


İçerik esaslı hedefleme
Kullandığımız teknoloji, bir web sayfasının ne hakkında olduğunu belirlemek ve her bir sayfayı Google reklamlarıyla dikkatli bir şekilde eşleştirmek için anahtar kelime analizleri, kelime sıklığı, yazı tipi boyutu ve web'in genel bağlantı yapısı gibi etmenlerden yararlanır.
Yerleşim hedefleme
Yerleşim hedefleme sayesinde reklamverenler, reklamlarını yayınlamak istedikleri belirli reklam yerleşimlerini veya yayıncı web sitelerinin alt bölümlerini seçer. Yerleşim hedefli reklamlar, sayfanın içeriğiyle yakından alakalı olmayabilir; ancak bu reklamlar, kullanıcılarınızın aradıklarıyla kendilerinin sunduklarının aynı olduğunu tespit eden reklamverenler tarafından tek tek seçilmiştir.

Teknolojimiz, bir sayfanın birincil dilini de belirleyebilir. İçeriğiniz , AdSense, bu dildeki reklamları içeriğinize hedefler. Ayrıca, Google reklamları, ziyaretçinizin konumuna göre [URL="https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=9720" rel="nofollow" target="_blank">coğrafi olarak hedeflenir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 459
favori
like
share