Ay Lav Yu - Ay Lav Yu 2009 - Ay Lav Yu Filmi - Ay Lav Yu Film Konusu - Ay Lav Yu Vizyon Tarihi - Ay Lav Yu Oyuncuları - Ay Lav Yu Yönetmeni

Ay Lav Yu (2009)

Vizyon Tarihi: Henüz Belli Değil

Oyuncuları: Sermiyan Midyat, Fadik Sevin Atasoy, Ayşenil Şamlıoğlu
Mariel Hemingway, Şener Kökkaya

Yönetmen: Sermiyan Midyat

Senaryo: Sermiyan Midyat

Yapımcı: Sinan Çetin

Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan

Müzik: Cem Yıldız

Tür: Komedi, Politik

Yapım: 2009 ~ Türkiye


Aşk her yerde yazıldığı gibi okunur.

Sermiyan Midyat’ın yönettiği ve Sermiyan Midyat, Kathie Gill, Steve Guttenberg ile Mariel Hemingway’in oynadığı Ay Lav Yu, önümüzdeki aylarda Plato Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen 'Aylavyu' filmi Türkiye siyasi gündemini meşgul eden açılımı beyaz perdeye "Aşk her yerde yazıldığı gibi okunur" temasıyla aktarıyor. Amerika'nın 11 Eylül saldırılarının da ele alındığı filmin çekimleri 38 derece sıcakta Hasan Keyf'te ve Mardin'in köylerinde gerçekleşti. Türkçe, Kürtçe, Süryanice ve İngilizce dillerinin konuşulduğu "Aylavyu"da tanınmış Amerikalı oyuncular da rol alıyor.

Tinne, Mardin ili yakınlarında aslen var olan ve fakat devlet haritasında arazi olarak geçen bir köydür. İsmiyle müsemma Tinne kürtçede yok demektir. Tinne köyünün ağası Yusuf, aklı erdiğinden beri Devlet’e mektuplar yazmaktadır. Değerli devlet büyüklerim, gelin buralara, görün bizi, köy diyin bize, okulumuz, yolumuz, hastahanemiz olsun. Yusuf, en küçük oğlu Süleyman’a 399.mektubunu yazdırmaktadır. Ve o gün ayrı bir heyecan içerisindedir. Çünkü en büyük oğlu İbrahim okulu bitirmiş köye dönmektedir. Yusuf, İbrahim’i daha 6-7 yaşlarındayken gidip bir fakültenin avlusuna bırakmıştır. Tek amacı biri oğlunu alsın, nüfusuna geçirip kimlik sahibi yapsın ve İbrahim okuyup adam olsun, Tinne’nin makus talihini değiştirsin. Süryani papazı Hanna fark eder İbrahim’i ve alır büyütür kendi nüfusuna da geçirerek. İşte o İbrahim şimdi 30 yaşına gelmiş, askerliğini yapmış, üniversiteyi bitirmiş, köye dönmektedir.

Büyük sevinçle, umutla, neşeyle, zılgıtlarla karşılanır İbrahim. Tinne’nin tek umudu, büyük gururu gelmiştir. Yusuf’un ilk hayal kırıklığı, İbrahim’in “Su Ürünleri Mühendisi” olduğunu duymasıyla olur. Memlekette su yoktur, neye mühendislik yapacaktır oğlu İbrahim? Yusuf ve ailesi, asıl şoku ise İbrahim’in aşık olduğunu açıklamasıyla yaşar. Önce sevinirler elbette, ancak kızın adını duyduklarında herkesin ağzı açık kalır. Jessica. Nerelidir bu Jessica? Kimlerdendir? İbrahim söyler: Colarado!

Ay Lav Yu Fragmanı

[YOUTUBE]-b_bJdAuJOo[/YOUTUBE]

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1546
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 03.11.2009 17:05
izlemek lazim bence
Sylar Tarih: 01.11.2009 19:31
Sermiyan Midyat çekimlerde çok zorlandıklarını söylemiş. Çevre halkı çok kullanılmış ama çok zorluk çekilmiş. İlaç falan almış hatta.
KaRaKıZ Tarih: 22.10.2009 15:23
wowwwwwwww süper oLcak ay lav yuuu