Mekke İle İlgili Ayetler - Mekke - Ayet Hadis

Siz, O´na (peygambere) yardım etmezseniz Allah, O´na yardım etmiştir. Hani kâfirler ikiden biri olarak O´nu (Mekke´den) çıkarmışlardı; ikisi mağarada olduklarında arkadaşına şöyle diyordu: "Hüzne kapılma elbette Allah bizimle beraberdir." Böylece Allah, O´na ´huzur ve güvenlik duygusunu´ indirmişti O´nu sizin görmediğiniz ordularla desteklemiş inkâra edenlerin de kelimesini (inkâr çağrılarını) alçaltmıştı. Oysa Allah´ın kelimesi yüce olandır. Allah, üstün ve güçlüdür hüküm ve hikmet sahibidir. (9/40)

Görmediler mi ki, çevrelerinde insanlar kapılıp-yağma edilirken biz Harem (Mekke´y)i güvenilir (ve dokunulmaz) kıldık? Yine de onlar batıla inanıp Allah´ın nimetlerine nankörlük mü ediyorlar? (29/67)

Ve şu emin beldeye (güvenilir şehre). (95/3)

İşte bu (Kur´an) önündekileri doğrulayıcı ve şehirler anası, (Mekke) ile çevresindekileri uyarman için indirdiğimiz kutlu Kitaptır. Ahirete iman edenler buna inanırlar. Onlar namazlarını (özenle) koruyanlardır. (6/92)

Onlara karşı size zafer verdikten sonra, Mekke´nin göbeğinde ellerini sizden ve sizin de ellerinizi onlardan çeken O´dur. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görendir. (48/24)

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 926
favori
like
share
HaNıM aGa Tarih: 24.10.2009 00:59
sağolasın...