Çoğu kişi otantik eşyaları şans getirsin, uğursuzluktan korusun gibi yaklaşımlarla edinir. Ama günümüzde otantik dekorasyonu bir yaşam biçimi haline getirenler de var.Otantik eşyaların en önemli özelliği eskidikçe güzelleşmeleri. Samimi ve sıcak bir ortam yaratmalarının yanı sıra, çeşitli ülke kültürlerini tanımanıza da büyük katkı sağlıyorlar.
Her birinin kendine göre hikayesi var. Kimisi şans getiriyor, kimisi uğursuzluktan koruyor ya da bereket artırıyor, kimisi de geçmiş tarihin izlerini günümüze taşıyor.

Öyküleri farklı

Otantik eşyaların hemen hemen tümünün kendine özgü hikayeleri var. Hikayeler eşyaların ait olduğu ülkeye göre değişiyor. Görsellik dışında bir ortak noktaları daha var ki o da insanların korunma güdülerine hitap etmeleri. Ancak genel olarak altı çizilmesi gereken nokta, eşyanın hangi ülkeye ait olduğu. Çünkü kimi zaman bu ortak nokta yerini o ülkenin tarihi ve mistik özelliklerine de bırakabiliyor. Otantik eşyalar, fonksiyonel ürünlerin yanı sıra, yerli kültür ve dinsel törenlere girmiş mitolojik kahramanlar, değer verilen hayvanları temsil eden figürleri de içeriyor.

Buda HeykeliTika ağacı
Ağacın suyu alındığı için çok hafif
70 cm boyunda
Bali malı
Özellikle ahşap eşyalarla süslü evlere uygun

Göz Yaşı ŞişesiEl yapımı
İnce cam
Mısır malı
Parfüm saklamak için
Çeşitli boyları mevcut

Kedi ve Abajur CD'likTika ağacı
30 adet CD kapasiteli
Abajur içine ampül konularak aydınlatma içinde ullanılabiliyor
Bali malı
CD'liklerde de değişiklik gerekli diyenlere uygun


Dekorasyonda

Bazı çevreler otantik eşyaları bir tutku, bir yaşam biçimi olarak algılıyor. Ev dekorasyonunda bu tarzı seçen benimseyen kişilerin yaşam tarzları ve hayat felsefelerinde tarzla benzerlikler görülür. Günümüzde otantik eşya kullanımı, tutkunlarının dışında da yaygınlaşarak evlerde farklı rüzgarlar estiriyor. Farklı bir huzur ortamı yaratan bu dekorasyon şekli, klasik tarza yakın görülüyor.

Mücevher kutusuEl yapımı
Endonezya malı
Üstü, el işi kabartma
Tuvalet masalarının üzerini fakir hissedenler için uygun

NargileEl yapımı
Bakır
Deri marpuçlu
Vidalı
Zemin olarak altı taşlı
Geçmişten günümüze uzanan bu zevki artık evinizde kendi kendinize de yaşayabilirisiniz

Semer TabureSemer şeklindeki dizayn edilmiş
El yapımı
Hindistan malı
Üzeri pirinç işlemelerle süslü
Deri


Abstrack FigürKadın ve erkeğin kuvvetlerinin birliğini simgeleyen bu figürde, ortadaki ufak oyuntu anne karnındaki bebeği temsil ediyor.
Endonezya malı
Ahşap
Tamamı el işçiliği
Bu figürlere bakarak farklı anlamlar çıkarmak isteyenler için uygun

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 524
favori
like
share