şifalı bitkiler - şifalı meyveler - kolesterol - diyabete iyi gelen meyve


Şekeri, kolesterolü dengeleyen meyve
Sağlıklı yaşam hakkında bu bilgiler aklınızda kalsın. Belki bir gün lazım olur!

YÜZME: Bütün kas sistemini çalıştırdığı ve su da bir tür masaj etkisi yaptığı için tavsiye edilmektedir. Rahatlatıcı olması ve beli zorlamamsı açısından da tercih sebebidir.

CEVİZ: Cevizin hem içi, hem ağacının kabukları, hem de yaprağı birçok soruna iyi gelir. Üzerine konan ceviz yağı zamanla nasırların kaybolmasını sağlar. Banyo suyuna karıştıracağınız bir miktar ceviz yaprağı, cilt lekeleri ve pek çok cilt sorununu tedavi edicidir. Taze ceviz dalı ve meyvesini kabuklarıyla kaynatıp suyunu içerseniz midenize iyi gelir.

KİLO KORUMA: Bazı yiyecekler kan şekerini az, bazıları orta, bazıları da hızlı yükseltir. Yiyeceklerin bu özelliklerine göre beslenirseniz, kilonuzu korumakta yardımcı olacaktır. Örnek olarak:

4 parça çikolata yerine 3 kuru kayısı
1 avuç patates cipsi yerine 1 orta boy haşlanmış patates
1 bardak meşrubat yerine 1 bardak greyfurt suyu
1 tabak makarna yerine 1 tabak mercimek

NAR: Sağlıklı yaşam meyvesi olarak son yıllarda gözde olan nar, pek çok hastalığa iyi elmesiyle biliniyor. Kolesterol, şeker dengelemesinin yanı sıra narın ishal kesici özelliği de bulunuyor. Bağışıklık sistemi için de büyük güçlendirici nitelikler taşıyor.

ADAÇAYI: Birçok bilim adamı, adaçayının beyin için önemli bir "tonik" olduğunu savunuyor. Adaçayının bilinçaltında saklı tutan çeşitli anılarımızı ortaya çıkardığını ileri süren bilim adamları, içerdiği yağ oranıyla da adaçayının cildi temizlediğini ve pürüzsüzleştirdiğini söylüyor.

PORTAKAL SUYU: Portakal suyundaki C vitamini, bakterilere karşı savaşan savunma hücrelerine nüfuz ediyor, yani mikroplardan koruyor. Bir bardak portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacının %35'ini karşılıyor. İçinde B vitamini, A provitamini, potasyum, kalsiyum ve magnezyum da bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5265
favori
like
share