Biten Bir Aşkın Ardından - Zekai Beder

Hissetmeye alışkın olduğum burukluğu,yine içimi sızlatırcasına hissederek uyandım yepyeni bir sabaha.Vücüdumu saran terlerden nice sonra haberim oldu.Çok kötü hissediyordum kendimi,adeta yeni günü yaşayamayacak gibiydim.
Ayrılık için hazırlıklarımı yapmalıydım.Yeni ev bulunacak,yeni eşyalar alınacak,yepyeni bir hayat başlayacaktı.50 yaşımı aşmıştım,yeni hayat nasılda korkutuyordu beni.Birazda vicdanım sızlıyordu.Ya o ,yalnız bu hayatla nasıl mücadele edecekti.Ben onsuz nasıl yapacaktım.Gözlerim nemlendi bir anda ama çaremde yoktu.Henüz sabahtı. Çıkmalıydım yeni hayatın başlayacağı mekanı bulmaya.Bir meselede vardıki onu halletmeliydim.bana karşı o mesele yüzünden güvenide sarsılmıştı.olsun ayrılacakta olsak halletmeliyim diye düşündüm.
işkembeciye girdim sabah kahvaltım için.Çok ama çok sıcaktı hava.düşünceler kafamın içinde çılgınlar gibi koşturuyordu.çorbayı bitirdiğimi,garsonun``çay içermisiniz`` dediğinde farketmiiştim. Otobüse bindiğimde ona karşı hep dürüst olduğumu düşündüm yalan söylememiş,riyakarlık yapmamıştım.Onun,yaptıklarımı hiç görmemiş olması nasılda üzüyordu beni.Suçlamalarına cevap bile vermemiştim.cevap demek yeni tartışma demek olacaktı.Biliyordumki kaybolan sevgi yerine yeniden gelmezdi.Neyi kurtaracaktım ? .Sevmiyordu beni. Yani sonbahar aşkı bitmişti. Bahar ılıklığındaki yeni bir aşkı yaşamak artık mümkün değildi. Gözlerim dolu kiralık ev yazısını okuduğumda sevindimmi bilmiyorum. Telefonu çevirdikten 5 dakika sonra ev sahibi gelmişti.kısaca neden ev tutacağımı anlattım ve anlaştık.evin içine bile bakmamıştım.yalnızlık duvarları olan bir evdi işte nesine bakayım diye düşündüm.kaporasını verdim ,anahtarı aldım..
Dönüş otobüsünde içimdeki burukluk dahada artmış ,korkularımla , burukluğumla tutunduğum tutamak ,beni teselli edercesine bakıyordu adeta.Yoksa benmi teselli olacak birşeyler arıyordum yalnız hayatımda.


Zekai Beder

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 358
favori
like
share