EĞRİ NAMLULU MAKİNELİ TÜFEK- 1953 - Köşenin öbür tarafındaki düşmanı vurmak için tasarlanan bu tüfek ilk denemeden sonra çöpe gitti.HUBBARD ELEKTROMETRESİ-1968 - Bilimkurgu yazarı ve Sicentology tarikatı kurucusu L. Ron Hubbard, 'geliştirdiği" elektrometreyle domateslerin acı çekip çekmediğini ölçmüştü! Dediğine göre domatesler dilimlenirken çığlık atıyordu.
PORTATİF FİN SAUNASI- 1962 - Kilo vermek isteyenler için tasarlanmış ilk buhar tulumlarından. Resimdeki tasarım çok başarılı olmasa da ilerleyen yıllarda benzer ürünler üretildi… ve hiç biri işe yaramadı.BEBEK KAFESİ-1937 - Büyük şehirde bahçesiz bloklarda yaşayanların bebekleri için geliştirilen tüyler ürpertici bir ürün.
MOTORLU SÖRF TAHTASI- 1948 - Holywood’lu mucit Joe Gilpin, ne yöne gittiği belli olmayan motorlu sört tahtasını denerken görülüyor. Prototipi sık sık devrilse de icat olarak ufuk açıcı olduğu kesin.20 SİGARA AĞIZLIĞI- 1955 - Ne kadar pratik ve kanserojen değil mi? Bir paket sigarayı açıp yuvalarına yerleştiriyorsunuz ve tek tek yakıp içiyorsunuz. Fotoğrafta hepsini birden yakmış olarak görülen modelin akıbeti bilinmiyor.MİNİ TELEVİZYON- 1966 - İngiliz mucit Clive Sinclair’ın en mutlu anı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 560
favori
like
share