estetik dişler
Her geçen gün yeni bir tekniğin geliştirildiği estetik diş hekimliği, kişiye özel tedavi seçenekleriyle kadınların ilgi alanı oldu.

Kadınlar şimdi de en çok estetik diş hekimlerinin kapısını aşındırıyor. Türkiye'de yılda yaklaşık 10 milyon dolgu, çekim ve kaplama yapılıyor. Ortodonti (tel takma), diş eti sorunları, implant tedavisi, porselen kaplama gibi tedaviler estetik diş hekimliğinin temelini oluşturuyor. Diş Hekimi Altuğ Serçe, "Estetik diş hekimliği, teknolojiyle birlikte gelişiyor. Dileyen dişlerindeki şekil bozukluklarını modern tedavi yöntemleriyle tedavi ettirirken, dileyen gülüş tasarımı ile yepyeni bir gülüşe kavuşabiliyor" dedi.

İLETİŞİM DİŞLERDE BAŞLAR

Gülüşün, her gün karşı karşıya gelinen insanlara verilen hediye olduğunu belirten Altuğ Serçe, "Birisiyle ilk kez tanıştığınız zaman, gülüşünüz iyi niyetiniz ve düşmanlıktan yoksunluğunuzla iletişime geçer. Dişleriniz, en doğal yolla memnun olunan bir deneyim istediğinizi sergiler. Eğer birisi sizin arkadaşınızsa, gülüşünüz sıcaklığa, neşeye, keyfe ve anlayışa iletişim kurar. Sevdiğiniz birisine karşı, gülüşünüz kelimelerin söyleyemeyeceklerini söyler" dedi. Serçe, en çok ilgi gören yöntemleri şu şekilde sıraladı: Bonding, dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Kullanılan malzemeler, doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir.

BEYAZLATMA ZARAR VERMEZ

Beyazlatma (bleaching), dişlerin yapısında oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Hemen hemen herkese uygulanabilen beyazlatma işlemi, diş hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece etkin ve güvenlidir. Dişler ve dişetleri hiçbir şekilde zarar görmez.

KURON KAPLAMA

Kuron, zayıf dişlerin kırılmasını önlemek için, bir diş implantına üst yapı olarak, kırık, şekli bozuk veya renklenmiş dişleri kaplamak için yapılabilir. Köprüler ise bir veya birden fazla dişin kaybı durumunda oluşan boşlukları doldurmak için, komşu dişlerden destek alınması esasına dayanan bir tedavi şeklidir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, kişinin gülüşünü yenilemektir. Gülüş tasarımına ilk önce yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilerek başlanır. Kişinin yüzündeki hatlar dişin hangi formda seçilmesi gerektiğinin şifrelerini içerir. Gülüş tasarımı ile çekici, entelektüel ve sportif gülüş gibi ifadeleri elde etmek mümkün.

Porselen kaplama

Laminate kaplama (yaprak porselen), temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Mevcut diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilir.

ViDA YÖNTEMi GELiŞiYOR

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. Günümüzde en popüler olan implant tipi 'vida' şekilli olanıdır. İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, her olay için implant kullanılabilir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 423
favori
like
share