Cep telefonu ya da taşınabilir cihazlar için inanılmaz bir şarj yöntemi: İşte alkol kullanarak cihazları şarj edebilen Dynario...


Yıllardır pek çok farklı firma tarafından konuşulan bir konuydu ve sonunda Toshiba bu söylentiyi gerçeğe dönüştürerek son kullanıcıya iletebilen ilk şirket oldu. Toshiba'nın The Dynario adlı yeni ürünü metil alkolü enerjiye dönüştürmeye ve bu sayede cep telefonu veya dijital fotoğraf makinesi gibi cihazları şarj etmeye yarıyor.

Şu an için sadece 3000 adet üretilen Dynario'nun satış fiyatı ise 29.800 Japon Yeni, yani yaklaşık 480 TL olarak belirlendi. Cihazın kullandığı metil alkol tüpü bittiğinde ise sadece saniyeler içerisinde değiştirilebiliyor ve kullanım devam ediyor.

Toshiba önümüzdeki ay bu ürünü satın alacak olanlar için 5 adet yedek metil alkol tüpünü de ücretsiz olarak vereceğini duyurdu. Metil alkol dışında sadece su buharı ve oksijen kullanıyor olması nedeniyle, piyasadaki alternatiflerinden çevreye daha az zarar veren Dynario'nun şu an için en büyük sorunu ise fiyatının biraz yüksek olması. Fakat imalat adetleri arttıkça ürünün fiyatının da düşeceği tahmin ediliyor.

Dynario'nun ilerleyen günlerde satışa sunulması bekleniyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 234
favori
like
share