Elma sirkesi zayıflatır mı - elma sirkesinin faydaları - elma sirkesi nedir - elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir - diyet yaparken elma sirkesi - diyet ve elma sirkesi - elma sirkesi nasıl zayıflatır - elma sirkesinin faydaları - elma ve sirkesi
Yemeğe başlamadan önce alınan iki çorba kaşığı elma sirkesi; patates ve makarna gibi karbonhidratlı yiyeceklerle yükselen kan şekerini dengeler.

Elma sirkesini camları ve aynaları parlatmak, saçınıza yeniden parlaklık kazandırmak, roka salatasına ve aklınıza gelebilecek herhangi bir şeye katkı maddesi olarak kullanırsınız… Birçok şeyde kullanılan elma sirkesinin önemli bir görevi daha vardır: Kan şekerini sabit tutmak.

Yemeğe başlamadan önce veya yemek esnasında iki çorba kaşığı sirke; patates ve makarna gibi karbonhidratlı yiyeceklerle yükselen kan şekerini kontrol altına alır. Yalnızca iki çorba kaşığı yeterlidir…

İnsülin Postacısıdır

Sirke, midenin boşalmasını geciktirerek bu yiyeceklerden alınan şekerin emilimini yavaşlatır ve aynı zamanda insülini daha etkili hale getirir. Aslında, insülin, glikoz postanızı kan dolaşımınızdan alıp, hücresel posta kutunuza taşıyan bir postacı gibidir.

Her iki etki de (kan dolaşımınıza emilimin daha yavaş gerçekleşmesi ve şekerin kandan hücrelere daha hızlı ulaşımı) diyabet hastalarında kan şekeri seviyesini daha düşük tutar. Bu denge; uzun vadede diyabet riskini bile yok edebilir.

Enerji seviyenizi arttırıyor

Elma sirkesinin, açlık hissini engellemek gibi çabucak görülen faydaları da var. Bu fayda, kiloyu engeller ve şekerin kandan hücrelerinize taşımasını daha etkili hale getirir.

Fiziksel olarak aktif kalmanızı sağlayarak enerji seviyenizi artırır. Bu yüzden patates ve sebzelere mayonez yerine kırmızı şarap sirkesi dökmeyi deneyin. Ya da yemeğe, zeytinyağlı ve sirkeli yeşilliklerden oluşan bir salatayla başlayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2027
favori
like
share