Kendi parasını ödeyen kombi
Yüzde 107 verim ile 4 yıldız verim sınıfına sahip ‘Sargon Premix Yoğuşmalı Kombi’ hem ilk yatırım maliyeti hem de yakıt ekonomisindeki avantajıyla yüksek
Türkiye’nin ilk kombi ve ilk yoğuşmalı kombi üreticisi DemirDöküm, müşteri talepleri doğrultusunda son teknolojileri kullanarak geliştirdiği ürünlerle sektörde öncü olmaya devam ediyor.

DemirDöküm Sargon Premix yoğuşmalı cihazlar, atık gaz içindeki su buharında bulunan enerjiyi sisteme geri kazandırarak çok yüksek verimle çalışıyor ve doğal gaz faturalarında önemli tasarruf sağlıyor.

Bu kombiler, 17.000, 20.000 ve 26.000 kcal/h kapasiteleriyle her ihtiyaca cevap verebiliyor. Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu Premix Yoğuşmalı kombi ailesi, LCD ekranı, program saati ve üstün sıcak su hassasiyeti ile de konforlu bir kullanım için gerekli özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

Türkiye’de yoğuşma teknolojisinin ilk üreticisi DemirDöküm, Bozüyük Tesisleri’nde ürettiği bu cihazlarla Türkiye ve Avrupa pazarında fark yaratıyor.

Premix teknolojisi sayesinde yanma grubu ve gaz hava karıştırıcısı ile tüm modülasyon kademelerinde en doğru karışımı sağlayabilen bu kombiler, modern tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

Sargon Premix’in teknik özellikleri
17.000, 20.000 ve 26.000 kcal/h kapasite.
Yüzde 107 verim ile 4 yıldız verim seviyesi.
Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu.
LCD diagnostik hata uyarı sistemi.
Kademesiz full alev modülasyonu.
Yerden ısıtma sistemlerine uygun.
Düşük yakıt sarfiyatı.
Elektromanyetik uyumluluğu sağlayan EMC filtre.
Pompa, üç yollu vana antiblokaj sistemi.
Otomatik by- pass tertibatı.
Atık gaz emniyet sensörü.
Alev sönme emniyeti.
Hava akış emniyeti.
Donma emniyeti.
TSE ve CE belgeli.
2 yıl garanti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 362
favori
like
share
kombi Tarih: 08.09.2011 06:49
Sanırım aşağıdaki yazıda ilgi çekebilir.

Evlerimizde kullandığımız kombiler sadece evi ısıtma işine yaramazlar. Aynı zamanda ev için gerekli olan sıcak suyun üretiminden de sorumludur. Kombimizin kalitesi arttıkça, hem evimizi ısıtırken paradan yaptığımız tasarruf artar hem de kombimizden alınabilecek en yüksek randımanı alırız.
Eğer kalabalık bir evde yaşıyorsak, ucuz kombi seçimimizi biraz farklılaştırmamız gerekir. Bunun sebebi, kombinin sıcak suyu sağlamaktaki yükümlülüğüdür. Kalabalık evlerde, sıcak suya olan gereksinim normal evlere oranla daha fazla olacaktır.
Kombilerin en çok şikâyet edilen özelliklerinden biri, farklı iki muslukta sıcak su kullanılmak istenildiğinde bazı dengesizliklerin yaşanmasıdır. Kombiler genellikle iki ya da üç musluğa aynı anda sıcak su sağlamakta zorlanır. Spot Kombi üreticileri de bunun farkına varmış ve sıcak su dağıtımının eşit olabilmesi için yeni aletler geliştirmişlerdir.


Seçtiğimiz kombinin yanına, boyler adı verilen silindir şeklinde bir alet yerleştirerek işimizi kolaylaştırabiliriz. Boyler, sıcak su deposu olarak kullanılır. Çeşitli boyutlarda bulunabilen boyler; sürekli yeni sıcak su üreten kombinin, bu sıcak suyu depo ettiği yerdir. Boyler, üzerindeki bağlantı noktalarından çıkan boru ve hortumlarla kombiye bağlanır ve bu iki cihaz, iş birliği içinde stabil bir şekilde çalışır. Böylelikle dört – sekiz musluğa aynı anda dengeli bir biçimde sıcak su dağıtılabilir.
Fazla miktarda suya gereksinim duyulan evlerde kullanacağımız boyler cihazının, kombi ile aynı markada olması çok önemlidir. Her marka bir diğeriyle uyum göstermeyebilir. Kararlı bir şekilde birbiriyle çalışabilmesi için aynı firmanın ürününü almamız gerekir.
Evin iç kısmının ısıtılmasında yine normal kombiler iş görecektir. Kişi sayısı, iç ısıtmada çok bağlayıcı bir unsur değildir. Kalabalık ailelerin de yine tasarruf etmek amacıyla kullanabileceği kombi çeşidi yoğuşmalı kombilerdir. Bu kombiler, sağladığı yüksek verimle cep dostu olma konumunu korumaktadırlar.

Alıntıdır: [url]www.kombistan.com[/url]