Evinizin Enerjisini Arttırın - Ev Teknolojisi Genel bilgiler - Ev Teknolojisi Hakkında

Evinizin farklılığını ve enerjisini artırmak için çok fazla zaman ve para gerekmiyor. Birkaç ana kuralı bilip uygulamak bazen muhteşem sonuçlar almanızı sağlayabilir.Genellikle otel dekorasyonlarında kullanılan vazgeçilmez mekan vurgusu simetriyi ev dekorasyonunda da uygulayabilirsiniz. Salondaki mobilyaları karşılıklı yerleştirmek ayna etkisi verir. Aynı düzeni aksesuarlar için de uygulayabilirsiniz. Sehpanızı koltuk ve kanepeye eşit mesafede kullanarak ve ortasına yerleştireceğiniz bir objeyle simetri etkisini pekiştirebilirsiniz. Eğer aynı mobilyadan iki tane bulamıyorsanız benzer ölçülerde ve döşemeleri kanepenizden farklı olan ürünleri de böyle bir düzen içinde değerlendirebilirsiniz.
Dekorasyonu tamamlayan son dokunuşlar odada yaşatmak istediğiniz temayı öne çıkarır. Dekoratörlerin sırrı yarattıkları genel tarza uygun mobilya ve aksesuarları mekan içinde belli bir yoğunlukta kullanmaktır. Eğer doğanın esintilerini odanıza taşımak istiyorsanız ağaç dalları deniz kabukları ve renkli kuş kulübeleri ile süsleyebilirsiniz.
Salon oturma odası yatak odası veya mutfak hepsinde aksesuarların önemli rolü vardır. Örneğin çok sevdiğiniz koltuk döşemenizi daha çok vurgulamak için aynı kumaşla albümünüzü kaplayabilir veya masanıza şık bir runner hazırlayabilirsiniz.
Güncel eğilimlerin yakın takipçisiyseniz yaşam alanlarında farklı vurgular yaratmaktan hoşlanabilirsiniz. Örneğin kanepenizin önünde büyük bir orta sehpası kullanmak yerine farklı tarzlarda iki küçük yan sehpayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca monoblok bir sehpadan daha az yer tutar ve odayı geniş gösterir. Daha güçlü bir vurgu yaratmak için işlemeli ve ayna efektli bir tane kullanabilirsiniz.
Sergilemek ve depolamak iki farklı eylemdir. Neyi sergileyeceğinizi ve neleri depolayacağınızı iyi seçmelisiniz. Modern tarzda bir mutfağınız varsa bir duvarını çarpıcı bir renge boyayarak ve farklı boylarda aaaal raflar asarak kahve fincanlarınız kitaplarınız ve süs bitkileriniz için ideal bir alan oluşturabilirsiniz. Renkli çerez paketlerini mini dekoratif sepetlere koyarak dekorasyona dahil edebilirsiniz.
Salonunuzda resmi bir hava yerine rahatlık ve konforu ön planda tutmak istiyorsanız bunu vurgulamak için büyük yer minderleri ya da kanepenizde yumuşak yastıklar kullanabilirsiniz. Dağ evi havası yaratmak için yer minderlerini çay sehpası yanına veya varsa şömine önüne yerleştirebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 279
favori
like
share