[url]http://raf.arkitera.com/images/Image/product/2007/07/07_56_01.jpg[/url]
ev teknolojılerı
Siemens Ev Aletleri – touchSlider Cam Seramik Ocak


Siemens’in yeni seri cam seramik ocaklarında olan touchSlider özelliğiyle, cam seramiğin üzerinde parmak gezdirilerek ocağı çalıştırmak mümkün kılınıyor. Ocak kumandası artık daha rahat ve ergonomik bir hal aldı.

Siemens’e özgü yeni bir kumanda tekniği olan touchSlider özelliğine sahip ET73S502 model yeni cam seramik ocak üzerinde bulunan kumanda panelinde parmak soldan sağa ( + ) veya sağdan sola ( - ) hareket ettirilerek sensorlar sayesinde ocak rahatlıkla kumanda edilebiliyor.

Yeni ocağın getirdiği konfor bununla sınırlı değil. Emniyet için otomatik kapanma özelliği sayesinde, seçilen güç kademesinden bağımsız olarak, ocak yanlışlıkla açık unutulduğu zaman belirli bir süre sonra otomatik olarak kapanabiliyor. Bunun yanı sıra touchSlider, Timer özelliğiyle de ocağın 24 saat önceden programlanmasına ve evde kimse yokken bile yemek pişirilebilmesine olanak tanıyor.

Akıllı Halkalarla Enerji Tasarrufu
Siemens'in süper hızlı rezistanslarla donatılan bu ocağı, her türlü yiyeceği en kısa zamanda hazırlayabilme olanağı sunuyor. Çift halkalı ocak gözü kullanılarak büyük tencereler için ocak gözünü büyütmek mümkün. Küçük tencerelerde ise ocak gözü açıldığında sadece çift halkalı ocağın iç kısmı çalışmaya başlıyor. Böylelikle enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor.

Ayrıca, her ocak gözü için ayrı düşünülmüş olan ikili atıl ısı göstergesi sayesinde hangi ocak gözünün halen sıcak olduğunu rahatlıkla anlamak mümkün. Bu sıcaklık yemekleri ısıtmak veya sıcak tutmak için kullanılabiliyor. Siemens enerji tasarrufu konusunda en ince detaylara bile önem veriyor.

Hızlı ısıtma yapmak için kaynama elektroniği özelliği kullanılarak çalışması istenen ocak düğmesinin a’ya getirilip bir defa tıklatılması yeterli. En yüksek ısıyla ısınmaya başlayan ocak, istenilen seviyeye geldikten sonra belirttilen pişme kademesine düşüyor.

Pratik Temizlik
Siemens cam seramik ocaklarını temizlemek için gereken tek şey nemli bir bez. Sadece süt veya şeker içeren bir yiyecek taşırıldığında cihazla birlikte verilen cam kazıyıcıyı kullanmak gerekiyor.

Beğeniler: 3
Favoriler: 2
İzlenmeler: 306
favori
like
share