Çok yakın arkadaşınızla son zamanlarda anlaşamadığınızı, size yarardan çok zarar verdiğini mi düşünüyorsunuz? Bunu anlamak kolay değildir. İşte en iyi arkadaşınızla yol ayrımkna geldiğinizi gösteren işaretler..


Sürekli arkadaşınızın dediklerini yapmaktan ve dertlerini dinleyip teselli etmekten sıkıldınız. Son birkaç aydır onu dinlemek istemediğiniz için telefonlarını açmıyor, "duymadım, banyodaydım, telefonumu evde unutmuşum" gibi çeşitli mazeretler üretiyorsunuz.


Arkadaşınızla görüştükten sonra içiniz kararıyor ve sevgiliniz sizin son zamanlarda çık sıkıcı ve karamsar olduğunuzu söylüyor. Hatta arkadaşınızına dını vererek ondan çok etkilendiğinizi vurguluyor.


Çoğu zaman onu dinledikten sonra bunalıp mutlu hissetmek için çikolata ya da büyük bir dilim pasta yiyorsunuz.


Arkadaşınızla anlaşamadığınız konuda tartışmak yerine ona hak verdiğinizi söyleyip kısa kesiyorsunuz.


Kilonuzun fazla olduğunu söylüyor, aldığınız giysilere kusur buluyor artık ona katlanamadığınızı düşünüyorsunuz.


Erkek arkadaşınızla ilgili anlattıklarınızı başka arkadaşlarınızdan duyuyor ve çok kızıyorsunuz. Hatta siz mutsuz olduğunuz için mutlu olduğunuzu düşünüyorsunuz. Artık onunla sohbet ederken kendinizi diken üzerinde gibi rahatsız hissediyorsunuz.


Buluştuğunuzda sürekli o konuşuyor ve size fırsat vermiyor, siz bu arkadaşlıkta paylaşılacak birşey kalmadığını düşünüyorsunuz.


Tüm bu düşünceler içideyseniz arkadaşınızla vakit kaybetmeden yollarınızı ayırın ancak son kez buluşup onun hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1751
favori
like
share