Mutfak eşyalarından cip yaptı!

Nevşehir'de farları yemek kepçesinden, egzozu kaşıktan ve çamurlukları karavanadan yapılan Willys marka 1960 model cip büyük ilgi çekiyor...

Nevşehir'in Göreme beldesinde yaşayan turizmci Mehmet Bozlak'ın sahibi olduğu 1960 model Willys marka cip, ilginç aksesuarları ile göz kamaştırıyor.

Standardı 4 silindir olan Willys'in motorunu Caprice Clasik'in 8 silindirli 5,7 hacimli motoru ile değiştiren Bozlak, 280 beygir güce olaşan aracın diferansiyel ve şasesini de yine bir Caprice ile değiştirmiş.

Tamamen krom malzemelerden motifiye edilen cipin direksiyonu zincirden, direksiyon göbeği çaydanlıktan, farları kepçeden, çamurlukları büyük yemek karavanasından, egzoz çıkışları ise yılan şeklinde kaşıklardan oluşmuş.

Çamurlukları istenildiğinde çıkartılabilen aracın şanzımanı ve camları otomatik. Döşemeleri deri ve sütten yapılan cipin kasasında, bir kaynana koltuğu da bulunuyor.

Çok sevdiği aracına bugüne kadar bir çok talipli çıkmasına karşın satmayı düşünmediğini belirten Mehmet Bozlak, bundan sonra gelecek teklifleri değerlendirebileceğini söylüyor. Aracı için 15 bin dolar fiyat biçen Bozlak, "Bu çok özel bir araç. Bunu yaparken 4 otomobil parçalandı. Bunun bir örneği de henüz hiç yapılmadı. Teklif gelirse, satmak için düşündüğüm rakam 15 bin dolar" dedi
http://img69.imageshack.us/my.php?image=1976cz8.jpg

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 370
favori
like
share
Mckodq Tarih: 01.11.2009 20:46
TéSékkürLEr
HaKan_TK Tarih: 01.11.2009 19:18