17 yaşındaki kız Facebook'ta tanıştığı kişiyle buluştu ve...

Facebook üzerinden arkadaş olduğu cinsel suçlardan sabıkalı bir kişiyle buluşan Ashleigh Hall isimli İngiliz kız, hunharca öldürüldü.

17 yaşındaki Ashleigh Hall, arkadaşlarına Facebook'ta tanıştığı 16 yaşındaki bir gençle tanışmak üzere pazar günü evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı.

Ashleigh'e cep telefonuyla ulaşamayan annesi polisi haberdar etti. Bunun üzerine arama çalışmaları başlatan İngiliz polisi, kızın cesedini Darlington dışında, otoyol kenarında bir çukurda buldu.

Öldürüp yol kenarına attı

Daha önce cinsel suçlardan dolayı cezaevinde yattığı belirlenen 32 yaşındaki zanlı ise Durham kenti yakınlarında, 177 no'lu otoyolda yapılan rutin kontroller sırasında yakalandı.

Kullandığı Ford Mondeo marka aracın evrakı eksik olduğu için karakola götürülen zanlı, kendiliğinden “Evet, o kızı ben öldürdüm” dedi.

Zanlı, Ashleigh ile buluştuktan sonra bileklerinden bağlayıp aracın bagajına kapattığını, daha sonra da çukura attığını itiraf etti.

Yetkililer, Ashleigh'in öldürülmeden önce tecavüze uğrayıp uğramadığının otopsiden sonra belli olacağını açıkladılar.

İntihar edenler de oldu

İngiltere’de geçen ay da 15 yaşında bir kız öğrenci, Facebook sayfasında uğradığı hakaretlere dayanamayarak intihar etmiş, Ağustos ayında 18 yaşında bir genç, aynı okuldan tanıdığı bir kişiyi Facebook'ta ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

İnternet kullanıcılarının arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını hedefleyen Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Kullanıcı sayısı 300 milyonu aşan Facebook sitesinin 900 çalışanı bulunuyor.Kaynak

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 575
favori
like
share
EZqiiiii Tarih: 04.11.2009 22:59
Ewet çok dikkatLi oLmak Lazım.
CiCeGiM Tarih: 04.11.2009 22:58
facebook herkesde var artik gençi ya$lisi 7 den 70 derler ya öyle

iyi güzelde... çook dikkatlide olmalii