el ve tırnak bakımı

Eğer tırnaklarınız nemsizse ve kolayca kırılıyorsa, çok sık temizlik maddeleriyle temas ediyorlar demektir. Bir kadının elleri ne kadar güzel olursa olsun, eğer tırnakları şekilsiz ve kırıksa, güzelliği eksik kalır. Bu yüzden tırnaklarınızın da bakımına özen gösterin.
Atkuyruğu bitkisiyle banyo;

Tırnaklarınızın güçlü olması için; 2 yemek kaşığı ince kıyılmış atkuyruğunu yarım litre mkaynar suda haşlayın. 20 dakika demlendikten sonra süzün. Ellerinizi zaman zaman 5 - 6 dakikalığına bu bitki çayının içinde tutun. Ardından kurulayıp bir nemlendiriciyle tırnak diplerinize masaj yapın.

Soğan suyu masajı;

Kuru soğanın özsuyu ile de tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Böylece msertleşmelerini sağlayabilir ve kırılmalarını önleyebilirsiniz.

Masaj yağı;

25 gr vazelin, 25 ml hintyağı, 10 damla acıbadem yağı, 25 ml avokado yağı ve 50 mnml jojoba yağını benmari usulü eritip karıştırın ve bir krem kabına aktarın. Iki günde bir, temiz tırnaklara bu karışım ile masaj yapın. Tırnaklarınız beslenecek ve daha beyaz görünecektir.

Manikürü ihmal etmeyin.

Yanlış beslenmeyle doğru orantılı olarak çatlayan, kırılan, soyulan ve sararan tırnaklarınızın bakımlı görünmesini sağlamak için, üç haftada bir manikür yapmaya özen gösterin. Ayrıca bir cila veya ojeyle tırnaklarınızın canlı ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Sürekli olarak sararmalarından şikayetçiyseniz; 1 adet limonu çok az suyla karıştırıp tırnaklarınızı birkaç dakika içinde bekletin. Kolay kırılmalarını önlemek için de, tırnak diplerine vazelinle masaj yapın. Çünkü vazelin kolay emilip cildi nemlendirir ve tırnakların güçlenmelerini sağlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 450
favori
like
share