DENİZLİSPOR-Vestel Manisaspor maçının devre arasında, oyuncular soyunma odasına giderlerken Şeref Tribününde oturan Denizli Milletvekili Haşim Oral, elindeki su şişesini Vestel oyuncusu Yılmaza fırlattı.

Başarılı bir atıştı, şişe Yılmazın sırtına isabet etti!

Bu hareketi cumartesi akşamı Şükrü Saracoğlu Stadında ben yapsaydım, başıma neler geleceği belliydi.

Önce polisler tarafından kafama bir iki tane de cop vurularak stadyum dışına çıkartılırdım. Sonra spor sahalarında şiddet yarattığım için savcılığa sevk edilirdim, hakkımda dava açılırdı. Bu da yetmezdi, adım Türkiyedeki stadyumların, spor salonlarının kapılarına dağıtılır, bir daha maç izlememe izin verilmezdi. Fenerbahçenin İstanbulda maçı olduğu günlerde, maç saatinden bir süre önce oturduğum semtin karakoluna gidip, maç bitene kadar orada bir odada oturmam da gerekirdi. Fenerbahçe yönetimi bir kendini bilmezin yaptığı hareket, Fenerbahçe camiasını bağlamaz diye açıklama yapsa da Futbol Federasyonu, Fenerbahçeye saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezası da verirdi.

Ama su şişesini atan holigan, milletvekili olunca işler değişti.

Polis onu stadyumdan çıkartmadı. Milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle hakkında dava da açılamayacak. Muhtemelen Denizlispor da bu dokunulmazlıktan yararlanacak, sahası kapatılmayacak.

Spor sahalarında şiddetle gerçekten mücadele etmek istiyorsak, Haşim Oralın dokunulmazlığının arkasına saklanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yasaların ona veremeyeceği cezayı, bütün holiganlara örnek olmak için kendisi vermeli ve bundan böyle maçlara gitmeyeceğini açıklamalı. Bununla da yetinmemeli, tüm spor kamuoyundan özür dilemeli.

Hálá açıklama bekliyoruz!


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 497
favori
like
share
ybtx Tarih: 27.10.2005 15:15
paylasimin icin cok saol
kurtjara Tarih: 19.10.2005 07:42
Bizim memleketten akıllı adam çıkmaz mı ya, silah olsa silahda sıkardım demiş herkese örnek olması gereken kişiler bunu yaparsa vatandaş ne yapmasın :16:
PALADAYI Tarih: 19.10.2005 04:16
Deyecek bişey bulamıyorum :20: çok yanlış :18:
ellerine sağlık kardeşim
kurtjara Tarih: 18.10.2005 13:47
@ozturk

Büyük harflerle yazı yazmak board kurallarına aykırı :23:
puslukurt Tarih: 18.10.2005 13:26
ozturk kardeş senin dediğin gibi ilk önce AB yasaları bizim Meclisden geçmeli..
ozturk Tarih: 18.10.2005 13:08
MİLLETVEKİLİ O ANKARANIN AĞASI..ÖRNEK BİR DAVRANIŞ ONUN İÇİN.UNUTMASIN AB ÖNCE TBMM DEN GEÇMELİ...
kurtjara Tarih: 18.10.2005 10:18
Gayet doğal, o milletvekili de bizden biri bizim şeçtiğimiz bir kişi seyirci atarda o atmaz mı :16: :9: