Kadın dünyasında bir dönem moda olan kalın kaşlar geri geliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, bir dönem moda olan kalın kaşlar geri geliyor. Moda yazarlarından Liz Jones, artık birçok ünlü kadının kaşlarını kalın tuttuğunu, dövmelerle kalınlaştırdığını, hatta kaş ektirdiğini kaydetti.

Angelina Jolie, Kate Winslet, Madonna ve Natalie Portman gibi ünlülerin bu modaya uyduğunu dile getiren Jones, hepsinin ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo'ya benzemeye çalıştığını belirtti. Jones'a göre, kaşlarını kalın bırakan bir kadın, "erkeklerin dünyasında ben de varım" mesajını vermeye çalışıyor.

Ayrıca, bu kadınların sloganı "Bizimle çok uğraşmayın. Bırakın işimizi yapalım." Gazetenin moda yazarı, bu modanın 1980'lerde Cindy Crawford ve Brooke Shields tarafından başlatıldığını, ancak daha sonra terk edildiğini de anlatıyor.

ZARAFET MAZİDE KALDI

1930'larda Marlene Dietrich, Greta Garbo gibi ünlü kadınların neredeyse hiç görünmeyen kaşlara sahip olduğunu dile getiren Jones şöyle devam ediyor: "O dönemde kadının yeri daha çok görseldi. Yani kadın iş alanında değil de feminen olarak zarif ve güzel olmalıydı."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 335
favori
like
share