Bir odanızı açık dolaba dönüştürebileceğiniz gibi, yatak odası ve koridor gibi alanları farklı yöntemler ile gardıroba çevirebilirsiniz. Modüler sistemler kadınların ve erkeklerin farklı ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunuyor. İşte dolaplardaki en son yenilikler ve dikkat etmeniz gerekenler.

Kapaklar yer kaplamıyor

Raylı dolaplar bulundukları alanın bir parçasıymış görünümü veriyor. Kapakları odalarınızda yer kaplamadan açılıp kapanıyor. Yerden tavana ve duvardan duvara yapılabildiği için daha fazla alan kullanılabiliyor. Ayrıca zemin ve tavanın arasına uygulandığı için deprem esnasında dolabın öne devrilme riski ortadan kalkıyor. Eskiden raylı dolapları tüm kıyafetlerini aynı anda görmeyi sevenler tercih etmezdi ama kapak enleri iki metreye yaklaştığı için aynı anda maksimum kıyafet görülüyor, aç-kapa-ara sıkıntısı bitiyor.

Giyinme odaları

Giyinme odaları genellikle geniş ve yüksek tavanlı evlerde tercih ediliyor. Bir odanın bölünmesi veya küçük bir odanın dolaba dönüştürülmesiyle yaratılan giyinme odaları son senelerde fazlasıyla rağbet görüyor. Giyinme odaları giysilerinizin hepsini bir anda görmenizi ve daha kısa zamanda kolay seçim yapmanızı sağlıyor. Bu odalarda ağırlıklı olarak açık sistem dolaplar ilgi çekiyor. Ayrıca dolapların içlerine alacağınız aksesuarlar dolaplarınızın hacimlerini daha kolay kullanmanızı sağlıyor. Tek sorun, açıkta kalan kıyafetlerin tozlanma ihtimali. Ama onun da çaresi var, penceresi daha az açılan veya camında tel olan, evin orta noktasında yer almayan bir oda bu iş için ideal.

Bunlara dikkat!

• Raylı dolaplarda dikkate alınması gereken en önemli kısım, kapak sistemi. Zamanla en fazla sorun yaratan kısım kapaklar oluyor. En uzun ömürlü olacağını düşündüğünüzü satın alın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 303
favori
like
share