Aşk savaşmaktır bitmeyen… Bütün silahlarınızı kuşanır ve bütün gücünüzle saldırırsınız, yaralamak, kanatmak, paramparça etmek için her şeyi… Önce öldürmek sevgiliyi… Sonra diriltmek yeniden… Daha kusursuz bir planla, bir öncekinden daha acımasızca öldürmek üzere… Böyle devam eder gider. Bu savaştan yara almadan çıkmak için neler yapmazsınız ki akla hayale sığmayan. Ama ne yazık ki siz de en az onun kadar yara alırsınız, yaralanırsınız.

Delik deşiksinizdir. Bir kevgire çevrilmiştir yüreğiniz. O zaferi kazanan komutanın heybetiyle dimdik dururken bedeniniz, aslında yenik düşen siz olmuşsunuzdur bir anda ve dalga dalga erir ruhunuz. O, gecelere döker gözyaşlarını.

Bedenini özlersiniz. Gözlerini…

Umulmadık bir anda çıkar gelir. Sessizdir. En mahrem yeridir gözleri… Gözyaşlarıyla sevişirsiniz. Burnunun sızısını hissedersiniz size her sarılışında. Sevgiyle dokunursunuz, şefkatle sarıp sarmalarsınız. Tam o sırada en mahrem yerine dokunur gözleriniz ve tekrar başlar o kadim savaş. Kim dokundu gözlerine diye sorarsınız… En büyük düşmanınızdır yine sizin.

Yenilmemek için, bu savaştan galip çıkmak için olmadık taktikler denersiniz. Tükenirsiniz. Ayrılırken dudağının sıcaklığı kalmıştır dudağınızda. Birde bütün benliğiyle size sarılırken göğsündeki o kusursuz teslimiyetin ılık rüzgarı kalmıştır yanınızda götürdüğünüz.

Aşk affetmez bir tutkudur, hapseden. Sevgi bağışlayıcıdır, özgür bırakan.

Bir yanınız onu sonsuz bir tutkuyla severken, bir yanınız ihanete yatkındır hep. O da bunu bilmektedir. Peki sizin gözlerinize kim dokundu?

Yeni bir aşk, yeni bir kadın mı?

Daha kaç suç ortağınız var? Kaç ittifak yaptınız?

Tek başına gücünüz yetmiyor mu sizi kusursuzca seven bu kadına? O ne güçlü bir kadındır… Onun aşkının gücümüdür sizi bu kadar güçlü kılan… Yeniden savaş alanına çekmeniz için o mu veriyor yoksa bu tılsımı size?

Bu savaşta kim daha güçlü?

Aşkın mantığı var mıdır?

Mantıklı nedenler sadece ama sadece gerçek sevginin gizemli denkleminde bulunabilir.

Aşk esir almak için savaşan bir tutku, sevgi ise özgür bırakan gizemli bir denklem midir sizce?

CENGIZ SÖKMEN

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 358
favori
like
share