Köprüye çıkıyor
*Öz çocuğunu rehin alıyor
*Kendini jiletliyor
*Aşkına karşılık bulmazsa öldürüyor
*Topuğuna sıkıyor ya da sıktırıyor

Neden?
Çünkü araştırmalara göre her 20 kişiden biri psikopat.
Tersinden düşünecek olursak, her 20 kişiden 19unun psikopat kurbanı olma ihtimali var.
The Macmillan Ansiklopedisi psikopatı şöyle tanımlıyor: Başkalarına hiç vicdan azabı veya başka bir duygu duymayan, kişilik bozukluğuna sahip, şiddet yanlısı ve asosyal, başkalarıyla duygusal ilişki kurmakta zorlanan kimse. Biyolojik anormallik veya duygusuz yetiştirilme tarzı psikopatlığın oluşum nedenleri olabilir.

*En büyük psikopatlar aşıklar
Bizim memlekette elini sallasan psikopata değdiği için gazetelerin üçüncü sayfası hiç boş kalmıyor.
En büyük psikopatlar ise aşıklardan çıkıyor.
Onların aşkı tek taraflı. İki taraftan biri diğerinin psikopat olduğunu anlayana kadar çift taraflı aşk söz konusu olabiliyor. O saatten sonra ise işkence başlıyor.

Psikopatın aşk anlayışı bir mala sahip olmak gibi.
O mal onun ve o yaşadıkça başkasının olamıyor. Malın kendi hayatı üzerinde karar verme özgürlüğü de yok. Psikopat ona aşıksa, artık duygularının, sözlerinin, hislerinin ve hayatının hiçbir önemi kalmıyor.
Psikopat çok zeki. Mal sahipliğine ikiyüzlü toplumun hoşuna gidecek birkaç namus cümlesi oturttu mu taraftar toplayacağını biliyor.

Psikopat güçlüyse zaten yalaka topluluğu mevcut. Yalakalar doğal maşa olarak görev yapıyor. Zaten onlar da potansiyel psikopat. Çoğu zaman eş, dost, akraba Hedefe kan kusturuyorlar, hayatından bezdiriyorlar. Psikopatın yokluğunda tetikçi görevini üstleniyorlar.
Bazı kurbanlar, avukata, polise gidiyor, basın toplantısı bile yapıp hukuk devletinden yardım istiyor. İşte o zaman ne kadar çaresiz olduklarını görüyor. Çünkü kurbanın başına bir iş gelmedikçe hukuk devleti kılını kıpırdatmıyor. Somut delil gerekiyor. Somut delil ne? Kurbanın sakat kalması ya da ölmesi.

Kurban bazen, psikopatın, çalıştığı yere girmemesi için dilekçeler yazıyor. Ancak erkek cennetinin testosteron çeteleri işbirliği halinde. Kuyruk sallayan bunun sonucuna katlanmalı! Zaten bu iş ikisi arasında, onlara karışmak düşmüyor. Psikopat oraya giriyor, yakalarsa yapacağını yapıyor ama kol kırılıyor, yen içinde kalıyor.
Kurbanın tek çıkış yolu, ona psikopattan daha güçlü birinin sahip çıkması. Ülkende hukuk varsa o biri hukuk, yoksa mafya, psikopatın patronu, hatırlı ve sözü geçen kişiler&

*Normal insanlardan ne farkları var?
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yusuf Ziya Ay bir makalesinde psikopatların beyin işlevlerini yazıyor. Bakın diğer insanlardan ne farkları varmış:

-Psikopatların beyin işlevleri, normal insanlardan farklı. Beyinlerindeki farklı işleyiş nedeniyle üzüntü, pişmanlık, suçluluk gibi insanî duygulardan yoksunlar.
-Psikopatlar, normal bir insanın nefsi müdafaa ya da savaş koşullarında insan öldürmesi üzerine yaşadığı duyguları yaşamıyorlar. Bu duygusuzluk, adam öldürmelerini kolaylaştırıyor.

-Kendi kendini kontrol edebilme, olgunluk, düşünüp yargıya varma, nazik olma, karar verme gibi bizi uygar yapan kişilik özellikleri, beynimizin ön lobu tarafından kontrol ediliyor. Normal bir insan beyninin ön lobunda yüksek bir hareketlilik olduğu biliniyor. Bu hareketlilik, insanın duygularının farkına varmasını sağlıyor. Normal insanların sevgi, üzüntü, korku, pişmanlık, suçluluk gibi duygusal reflekslerinin varlığı, kişinin beynindeki ön lobun iyi çalıştığını gösteriyor.

-Psikopat beyninin ön lobundaki duygusal hareketlilik normal bir insan beynine oranla çok az. Bu sonuç, insanî duyguları hissedemeyen psikopat kişilikli kişilerin katil, terörist ve acımasız bir diktatör olma eğiliminin yüksek olduğunun göstergesi.
- Psikopatları cinayete yönelten en önemli nedenlerden biri, beyinlerindeki bozukluk yüzünden korku duygusunu tanımamaları.

-Psikopatlar 'seni seviyorum' sözünü, bir fincan kahve verir misin? der gibi duygusuzca söyleyebiliyor. Bir dizi seri katil üzerinde yapılan beyin taramalarına göre, bu kişiler en yakınlarının resimleri gösterildiği zaman bile en küçük duygu belirtisi göstermiyor. Psikopat katiller, sevdikleri bir kişinin kanser olduğunu öğrendiklerinde bile üzüntü duymuyor.

*Bizde çok işe yarıyor
Psk. Dr. Hakan Erkaya ise psikopatlığın bizimki gibi toplumlarda nasıl işe yarar bir durum olduğunu şöyle anlatıyor:

Psikopatlık bizim gibi azgelişmiş ve çocuklarını sokağa atmaya çok alışmış ülkelerde yaygın bir müessesedir. Ayrıca böyle toplumlarda çok da kabul görür, önemli bir yeri vardır.
Psikopatlık birçok işinizin tıkırında gitmesini sağlar, işinize gelmeyen adamı şişlersiniz, paranız yoksa yolda birini sıkıştırıp alabilirsiniz, o günlerde canınız sıkılıyor, sevgiliniz sizi terk etmişse alkolü ve uyuşturucuyu çekip sağa sola saldırarak, arkanızda birkaç leş bırakıp rahatlayabilirsiniz.
Hatta vurgunu iyi yapmış ve güzel bir yere kapak atmışsanız, otoriteye ve psikopatlığa çok saygılı olan bu halk sizi milletvekili bile yapabilir.

Ama herkes psikopat olamaz!
Kazanan psikopat olabilmek için oyunu büyük oynamanız ve bunu oynayabilme cesaretinizin olması gerekir. Gözünüz kara olmalıdır... Büyük vurgunlar yapıp her seferinde paçayı sıyırmanız, bu sırada halkın sevgisini kazanmanız, gerekirse devlet için kurşun sıkmanız, kasanızı halkın parası ile doldurup gerektiğinde bununla bazı kişilere belli bazı kıyaklar yapmanız gereklidir.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi İlkin Mehrabov, internette yayınlanan bir makalesinde İngiliz bilim insanlarının 1985te yaptığı bir araştırmadan söz ediyor. Buna göre toplumun yüzde beşi, yani her 20 kişiden biri psikopat. Amerika, Kanada ve Yeni Zelanda'da yapılan bir araştırmaya göre ise hangi ülke olursa olsun, yaşayanların yüzde üç ile altısı arasındaki bir bölüm psikopat.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4356
favori
like
share
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 14.05.2009 16:43
Hepsi anLadimda

*Kendini jiletliyor
bunun

Başkalarına hiç vicdan azabı veya başka bir duygu duymayan, kişilik bozukluğuna sahip, şiddet yanlısı ve asosyal, başkalarıyla duygusal ilişki kurmakta zorlanan kimse. Biyolojik anormallik veya duygusuz yetiştirilme tarzı psikopatlığın oluşum nedenleri olabilir.
bu acikLamayLa bir aLakasi oLdugunu dü$ünmüyorum.
MüsLüm gürsesciLerdemi Psikopat :40:

1.si Bir insanin kendisine zarar vermesinin cevresindeki
insanLarada zarar verecegi anLamina geLmiyor!
Kendini jiLetLegen insanLar cevreLerindekiLere
zarar veremedikLeri & vermek istemedikLeri icin
kendiLerini jiLLtLiyorLar zaten.
Yoksa cevreye saLdirirLardi kendiLerine nede zarar versinLer :3:


aLLah psikopatLardan korusun topLumumuzu
vaLLa ben tekinden zar zor kurtuLdum
ke$ke kendini jiLetLeyenLerden oLsaydida
cevresindekiLere zarar vermeseydi!!
aLLah kizLarimizi korusun yaa en cok onLar cekiyor o psikopatLardan:79:
hatice_cerci Tarih: 13.05.2009 23:09
güzelllll
4GangsteR Tarih: 13.05.2009 20:45
Ben de Psikopatım o zaman.Sinir krizlerinde insanlara zarar vermemek için kendime zarar veriyorum.Psikiyatriye gidiyorum.İlaç tedavisi görüyorum.Ama bir faydası yok.Bu benim için bir şikayet değil.Zevk alıyorum.Neden böylesin demeyin.O gün hepimiz o duyguyu tadıcaz.. hahah :19: Ağlayın Artık !!!
ybtx Tarih: 27.10.2005 14:58
kotu bisi tabi
puslukurt Tarih: 24.10.2005 12:45
Haber için teşekkürler..
kurtjara Tarih: 24.10.2005 09:36
Haber için teşekkürler
MaRaBoGLu61 Tarih: 24.10.2005 05:35
güzel bir hikaye
akilles Tarih: 19.10.2005 18:58
Durm Kritik desenize :20:
Halaskar Tarih: 19.10.2005 04:16
Buna göre toplumun yüzde beşi, yani her 20 kişiden biri psikopat

Dikkatli olmalıyız.

Bilgiler için teşekkürler...