Ben bir kardan adamım. Yüreğim hiç ısınmaz benim. Tıpkı diğer uzuvlarım gibi soğuktur her zaman. İnsanlara ne kadar şanslı olduklarını anlatmak için buradayım.

Evet siz insanlar! Ne kadar şanslısınız. Benim ömrümle kıyaslanamayacak kadar uzun bir ömre sahipsiniz.Ölümü hiç hatırlamazsınız. Benim ömrüm ise birkaç yaramaz çocuğun canının sıkılmamasına ya da bulutların güneşle yaptıkları savaştan zaferle ayrılmalarına bağlıdır. Kendinizi bir an benim yerime koyun ve doğduğunuz andan itibaren sürekli aynı yöne baktığınızı düşünün. Nasıl? Düşüncesi bile korkunç değil mi?

Siz özgürsünüz. Dilediğiniz gibi dolaşabilir, canınızın istediği yere gidebilirsiniz. Ya ben? Sıcak ülkelerin havasını hiç solumadım, güneşin ışıkları altında yemyeşil kırlara hiç uzanmadım, bir fincan sıcak kahveyle güneşin doğuşunu hiç seyretmedim. Ben doğduğum yerde öleceğim.

İşte geldik en önemli konuya : Ben hiç aşık olmadım. Beni ilk defa yapan bana öyle bir isim vermiş ki bu hakkı sonsuza kadar benden almış. "Kardan ADAM". Evet ben bir kardan adamım yüreği buz tuttuğu için aşık olma hakkı olmayan. Ey insanlar var mı aranızda hiç kardan kadın gören? Söyler misiniz bana yerini? Ne farkeder değilmi? Hiçbir zaman yanına gidemeyeceğim. Olsun siz yine de söyleyin. Hayalini kurarım aşık olmanın, bulutlar güneşe biraz daha direnirse.

Evet konuşuyorum ve ben bir kardan adamım. Siz insanlara sahip olduğunuz güzellikleri hatırlatmak için burdayım. Daha da konuşurdum, bulutlar hala savaşıyorlar lakin şu iki çocuğun gözleri hiç de iyi bakmıyor. Ve ben kalan birkaç dakika ömrümü siz inasanlara harcayamam...

Tayyip Uzun

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 289
favori
like
share