Bugatti 16C Galibier - Bugatti 16C Galibier Özellikleri - Bugatti 16C Galibier Hakkında

Galibier; 'Bugatti’den sıra dışı konsept!'Lüks üretici müşterilerine düzenlediği özel bir organizasyonla yeni dört kapılı konsept modelini tanıttı.

Bugatti gelecek yıllarda pazara sunacağı otomobille ilgili müşterilerine Kuzey Fransa’daki merkezinde özel bir tanıtım gerçekleştirdi. Tanıtımın merkezindeyse yeni konsepti Galibier 16C bulunuyordu. Marka aracın ismini Fransa Bisiklet Turunda ki en zor geçişlerden birisi olan Galibier geçişinden almış. Bugatti daha önce de Type 57 modelinin özel bir versiyonunda aynı ismi kullanmıştı.Galibier 16C ünlü Type 57 Atlantique modelinden esinlenerek tasarlanmış. Liftback gövde tipine sahip olan araç klasik Bugatti radyatörünü genel tasarımla çok iyi harmanlamış. Standart farların etrafındaki dairesel LED tipi farlar otomobile farklı bir hava katmış.

Aracın motor kaputunun altında 16 silindirli 8 litrelik iki kademeli turbolu bir motor görev yapıyor. Etanol ile de çalışan bu motorla birlikte VW Grubu’nda transfer edilen dört tekerlekten çekiş sistemi de bulunuyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 455
favori
like
share
Dijar Asmen Tarih: 06.11.2009 21:42
Resmen ayna gibi otomobil çok şık..