10 yıldır Alzheimer olan eşini daha fazla acı çekmemesi için vuran Profilo Holding Genel Koordinatörü İhsan Vardal intihar etti. Yakınları Eşini çok seviyordu, daha fazla acı çekmesine dayanamadı dediler.

Profilo Holding Genel Koordinatörü İhsan Vardal, 10 yıldır Alzheimer hastası olan ve durumu gittikçe kötüleşen 50 yıllık eşi Nebile Vardalı dün sabah tabancayla öldürdükten sonra intihar etti. Nebile Vardalın kardeşi Güner Özakın, İhsan Ağabey ablama çok düşkündü. Her ikisinin de acısına son vermek için böyle bir şey yaptı herhalde dedi. 25 yıldır Vardalların yanında çalışan Ayşe Çelebi, poliste verdiği ifadesinde, ikisi de 80 yaşında olan çiftin dün sabah Gayrettepe Yıldız Posta Caddesindeki evlerinde saat 10.00 sıralarında kahvaltılarını bitirdiğini ve odalarına girdiğini söyledi, olayı şöyle anlattı:

Hanımefendi, bir süredir tedavi görüyordu. İhsan Bey de son günlerde hayli sinirliydi. İhsan Bey yorganı düzeltmem için çağırdı. Daha sonra, günlük işler için mutfağa döndüm. Bir süre sonra bir ses duydum. Bunun apartmandaki bir tamirattan kaynaklandığını sandım. Daha sonra odaya baktığımda her ikisini de kanlar içerisinde buldum.

Şakağından yaralı İhsan Vardal, Gayrettepedeki Metropolitan Hastanesine, çenesinden yaralı eşi ise Çağlayandaki Florence Nightingale Hastanesine kaldırıldı. Ancak çift kurtarılamadı. Olay yeri inceleme ekipleri evde 2 boş kovan buldu.

Nebile Vardalın kızkardeşi Güner Özakının ve aile dostlarının verdiği bilgiye göre, İhsan Vardal 10 yıldır Alzheimer olan ve durumu giderek kötüleşen eşinin durumuna çok üzülüyordu. Vardal çifti üniversitede tanışmıştı. Vardalların çocukları yoktu.

Nebile Vardalın kızkardeşi Güner Özakın, İhsan Ağabey ablama çok bağlıydı. Onlar birbirlerinin hem sevgilisi, hem çocuğu, hem de eşiydi. Ablamın giderek kötüleşmesi İhsan Ağabeyi kahrediyordu. Müşterek acılarına son vermek için böyle yaptı herhalde dedi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan İhsan Vardal, Emniyet Müdürlüğü ve bir dönem kaymakamlık yapmış, 19 yıl da İstanbul Sanayi Odasında genel sekreterlik görevinde bulunmuştu. Vardal, son olarak Profilo Holdingte genel koordinatörlük yapıyordu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Nebile Vardal ise 1978 yılına kadar, Ziraat Bankasında hukuk müşaviri olarak görev yapmıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 509
favori
like
share
ybtx Tarih: 27.10.2005 15:04
yapma yaw :89:
PALADAYI Tarih: 21.10.2005 03:35
Gerçekten çok acı bir durum üzüldüm ALLAH taksiratlarını affetsin :67:
hicbirsey2001 Tarih: 19.10.2005 16:38
Bugün gazetede okumuştum, gerçekten çok farklı bir hikaye

Dervisin dediği gibi;

Allah gani gani Rahmet Eylesin :6:
Halaskar Tarih: 19.10.2005 12:01
Allah rahmet eylesin. Birbirlerini çok seven bir çift dile kolay 50 sene