İzmir Sanat Şöleni - EgeArt Sergileri

İzmir’in sanat şöleni EgeArt bu yıl 11-15 Aralık tarihlerinde üçüncü kez kapılarını sanatseverler için açacak. 13 ayrı noktada İzmirliler sanata doyacak.


Ege Üniversitesi’nin İzmir’e kazandırdığı dev bir sanat etkinliği olan EgeArt üçüncü kez İzmirlileri sanatın pek çok dalıyla ve Türkiye ve Dünya’dan ünlü sanatçılarla buluşturacak. Her, iki yılda bir düzenlendiği hafta boyuca binlerce İzmirli tarafından ziyaret edilen EgeArt Sergileri, bu kez İzmir’in 13 ayrı mekanında sanatseverlerle buluşacak.

Son eserler yer alacak

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE-Kültür Merkezi, Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü, Ahmet Adnan Saygun Sanat Galerisi, Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Galerisi, Güzelyalı Kültür Merkezi, İş Bankası Sanat Galerisi, TCDD Alsancak Garı, İTK Gazi Mustafa Kemal Paşa Kültür Merkezi, Adnan Franko Sanat Galerisi, K2 Sanat Galerisi ve İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nda düzenlenecek sergilerde sanatçıların son ürünlerinin yanı sıra klasikleşmiş eserler de sergilenecek.

11 ÜLKEDEN ÜNLÜ SANATÇILAR VAR

İzmir’in sanat şölenine bu yıl yabancı sanatçılar da katılacak. Almanya, Bulgaristan, Belçika, Fransa, İngiltere, Yunanistan, Romanya, İsrail, Japonya, Macaristan ve Kore’den 16 sanatçı eserlerini İzmirli sanatseverlerle buluşturacak. Yabancı sanatçılar sergilerinin yanı sıra sanat anlayışlarını düzenlenecek söyleşilerde sanatseverlerle paylaşacak.

8 FİLM 4 KONSER

3. EgeArt Sanat Günleri bu kadarla da sınırlı değil. İzmir’in sanat çevreleriyle Ege Üniversitesi’nin akademik kadrosunun omuz omuza vererek uzun ve zorlu bir hazırlık dönemini sürdürdükleri 3. EgeArt sanat günlerinde sergilerin yanı sıra sanata ilişkin 3 panel, 6 söyleşi, 8 film gösterimi, 2 work shop 4 konser ve 1 tiyatro gösterisi organize edildi. 18 üniversite etkinliklere çeşitli şekillerde katılırken, 4 üniversite de stand açacak.

İZMİR’İN YÜZ AKI

EgeArt’ın her seferinde daha da profesyonelleşerek istikrarlı bir büyüme içinde olduğunu vurgulayan 3. Egeart Sanat Günleri Onursal Başkanı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, İzmir’in yüz akı bir kuruluşu olan Ege Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi kültür sanat alanında da üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 403
favori
like
share