"Deniz Karakurt'un ilginç ve yepyeni bir teknikle yazılmış olan "Elma" adlı kitabı çıktı."Sitede kitaptan alıntılar mevcut...

***

ELMA

Geleneksel Bir Halk Öyküsü.
Müthiş Bir Roman.

Gürül gürül akan bir ırmak gibi duru, sürükleyici ve doğal.
Geleneksel anlatımdan beslenen, kökleri tarihin derinliklerinde bir öykü.

Kitap Adı : Elma
Tür : Roman
Yazar : Deniz KARAKURT
Yayınevi : Cinius
ISBN: 978-605-5618-03-2

Yazar:

İşçi olarak çalışmak için, Türkiye'den göçerek Almanya'ya yerleşmiş olan bir ailenin ilk çocuğu olan Deniz KARAKURT; Bremen eyaletinin tanınmış liman kenti olan Bremerhaven'de 1978 yılında dünyaya geldi. Bu ülkede kaldığı süre altı yıl zarfında, geleneksel aile çatısı ebeveyninin yanı sıra dedesi, babaannesi ile birlikte yaşadı. Ailesi üzerinde derin etkileri olan, babasının bir iş kazası sonucu ölümü üzerine Türkiye’ye kesin dönüş yaparak; ilk, orta ve lise öğrenimini memleketi olan Sivas’ta tamamladıktan sonra Eskişehir’de aldığı Maden Mühendisliği eğitimini bırakarak Sivas’a tekrar döndü. Cumhuriyet Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü bitirdi. İki yıla yakın bir süre Kütahya’da Devlet Memurluğu yaptıktan sonra istifa etti. İstanbul Hadımköy’de askerlik görevini tankçı olarak tamamladı. Halen Cumhuriyet Üniversitesi’nde, Muhasebe dalında öğretim görevlisi olarak meslek yaşamını sürdürmekte olan yazar evlidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 619
favori
like
share
buzancar Tarih: 30.12.2009 13:32
Google Kitap - Türkiye'de bir ilk

Yeni oluşturulmakta olan Google Book Project'in desteklediği, bütünüyle kamuya açık ilk Türk Kitabı web ortamına sunuldu.

Google Sayfasında da belirtildiği üzere online okuma ve downloadlar, telif sahibinin izni ile gerçekleşmektedir. Yani tüm linkler yasaldır.

Alıntı: "Sayfalar Deniz Karakurt adlı yayıncının izniyle gösterilmektedir. Telif Hakkı."

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK!

İŞLEYİŞ KISACA ŞÖYLE:
1. Google Book'dan aratarak veya aşağıdaki linke tıklayarak kitabın Google sayfasına erişimi gerçekleştirin.
2. Kitabın tamamını eksiksiz, tam sürüm olarak, hiçbir ücret ödemeden;
A. İster online olarak okuyun,
B. İsterseniz pdf formatında indirin. (Okuyabilmek için ücretsiz Adobe Reader yeterlidir.)
3. Eğer kitabı beğenirseniz, kitabın klasik baskı sürümünü internet üzerinden veya kitapçılardan satın almanız sadece öneriliyor. Alıp almamak size ve vicdanınıza kalmış.

Google E-Book (Online Okuma veya Download):


Kitap Adı : Elma
Tür : Roman
Yazar : Deniz KARAKURT
Yayınevi : Cinius
Basım Yılı : 2009
Sayfa Sayısı : 318
ISBN : 978-605-5618-03-2


Tanıtım sitesinden alıntı:

"Yazarın izniyle yapıtın e-book versiyonu; kesintsiz, eksiksiz, reklamsız, tam sürüm halinde ücretsiz olarak isteyen herkese gönderilmektedir. Bu kitap tüm toplumun ortak malıdır.

E-book olarak okuyup beğenenlerden, kitabın klasik baskı versiyonunu almaları rica olunur. Bu isteğin ise hukuki ve ticari hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Bu isteğin yerine getirilişi tamamen, okurların vicdanlarına ve halkımızın gelenek ve göreneklerine dayalı duyarlılıklarına bırakılmaktadır.

Çünkü yazar toplumu tanımalı, ondan beslenmeli, ondan yararlanmalı, toplumu anlatmalı ve nihayetinde topluma güvenmelidir. Yazar, toplumdan soyutlanmış, ayrı bir varlık değil; onun içinde, onunla birlikte yaşayan bir bireydir.

Eğer beğenirseniz kitabı e-book olarak tüm tanıdıklarınıza hediye edebilirsiniz.

BENCE: TÜM FORUMLARA VE BLOGLARA YAZALIM. TÜM TANIDIKLARIMIZA DUYURALIM!

elma,karakurt,kitap,edebiyat,roman,ekitap,e-kitap,ebook,e-book, google