arkadaşlar biz kızlar nerdeyse her zaman saçlarımızı şekillendirmekle uğraşırz xd işte bunun için size verebileceğm tavsiyelerim:

- gece yatmadan önce saçınızı örün ve jöleleyn. sabah taç veya bandana takarak hoş bir görntü oluşturabilirsinz. eğer yatınca saçınız bozulutorsa her yerde kolayca bulablecegnz saç köpüğünü saçnz nemlykn sürersenz kıvırcklaştırır. ( wella saç köpüğünü öneririm)

-saçınız fazla kıvırcıksa saç düzleştiricisiyle düzleştirin. sonra sağ ve sol tarflardn aldığınız iki tutamı ince bi şekilde örün ve saç renginize uygun bi tokayla arkada birleştirin.

-eğer saçınız düzleşmicek kadar kıvırcıksa iki yandan kulaklarınızın altından toplayın ve krepe yaparak yani saçınızı ters yönde tarayarak kabartın çok hoş bir görüntü olacaktır. isterseniz kabarık bölümleri küçük tokalarla süsleyin

-kulağınızın üstünden küçük bir tutam ayırın ve bu tutamın dışındaki heryeri krepe yaparak kabartn. ayrdıınız tutamı örün ve alnınzdan geçrp öbür tarafa tutturun.

-sağ ve sol taraftan iki tutam ayırın. saçınıza tek bir balık sırtı şeklinde örün. ayrdığınız tutamlarıda maşa,bigudi vb. şekilde dalgalandırın.

-eğer saçınız düzse dalgalandırmak için köpük,jöle,bigudi,kumaş parçaları ve kalemlerden yararlanın. kalemi bigudi gbi kullanın, kumaşları ise saçınızı etrafına doladıkten sonra iki ucunu baglayark kullanabilirsinz.

-okulda kaküle-perçeme izin verilmiyorsa ve kaküllüyseniz: kaküllerinizi 5 parçaya ayırın ve zevkinize göre 5 klips tokayla arkaya tutturun tokalar yanyana gelrse taç gbi görünr.- perçemliysenz: perçeminizi örün ve taç gibi öbür tarafa geçirin.

-eger saçınız kısaysa jöleyle dağıtarak çılgın bir görüntü elde edeblr, geniş saç bantları kullanabilir ve arkadan iki minik kuyrk yapablrsnz. hala saçnz kısa die moralnz bozuksa boşuna üzülmeyn rihannanın da saçı kısa

-eğer saçıınız kütse (erkek gibi ) sizde genş bandanalar takıp renklendirebilirsinz saçınızı veya çılgın küpelerle farklı bir tarz yaratn.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 3163
favori
like
share
Axi_Sheytan1 Tarih: 04.11.2009 17:41
faydalı olduysa ne mutlu bna =)))
KaRaKıZ Tarih: 04.11.2009 15:20
çok fayda lı oldu sağol:72: