Eviniz için dekorasyon fikirleri - Ev Dekoru - Ekonomik Dekorasyon Önerileri

Evinize biraz zaman ayırıp, hem kendinize hobi edinmek, hem de ufak yenilemelerle dekorasyonunuzda farklılık yaratmak ister misiniz?

Pratik ve Ekonomik Dekorasyon Önerileri!

Pratik ve Ekonomik Dekorasyon Önerileri!

Pencerelerinize bir dizi renkli cam boncuklar asın. Güneş ışığı camınıza vurduğunda duvarda oluşan renk oyunlarına bayılacaksınız.

Düz ahşap fiskos masanızdan sıkıldınız mı? Üzerine belli bir düzende renkli seramik karoları yapıştırarak, mutfakta kullanabilirsiniz. Böylece hem ekstradan çalışma alanı yaratmış olursunuz, hem de temizlemede zorluk çekmezsiniz.

Mutfak kapınızın veya pencerenizin üstündeki boşluğa bir raf asın. Üstüne renkli mutfak malzemelerini veya biriktirdiğiniz değişik desenli tabak koleksiyonunuzu yerleştirebilirsiniz.

Çiçeklerin arasına yerleştireceğiniz çakıl taşları ve kuru yapraklar hem güzel görüntü yaratır, hem de yabani otların büyümesini engeller.

Kullanmadığınız desenli kurulama bezleri ya da eski kot parçalarıyla koltuğunuzdaki yastık kılıflarını süsleyebilirsiniz.

Renkleri solmuş havluları atmayın. Onları kumaş boyaları ile boyayarak, geri kazandırabilirsiniz. Hobi marketlerden rahatlıkla bulabileceğiniz kumaş boyalarını, üzerlerindeki talimatlara göre boyayın. Makinede yıkandığında bile renkleri kolay kolay solmayacaktır.

Banyonuzda seramikler eskidi ancak yenilemek çok zahmetli bir olacak. Değişiklik yapın ve oluklu, damarlı ahşap lambri plakaları, yıpranmış seramiklerinizin üstüne kaplayın.

Ahşap posta kutunuza renkli kumaş kılıflar dikerek, daha sempatik bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Balkon ya da bahçe aydınlatması için yumuşak ve sıcak ışık kaynakları daha davetkar bir ortam yaratır. Kablo kalabalığından kurtulmak için, güneş enerjisi ile çalışan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca renkli fenerler son derece güzel bir görünüm verecektir.

Çeşitli ebatlarda teneke kovaların altlarını delerek, balkonunuzda saksı olarak değerlendirebilirsiniz.Uygun fiyatlı perde saçaklarını, yastık kenarlarına dikerek, yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca eski çarşafınızı kumaş boyası ile yeniden renklendirip, koltuk örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 484
favori
like
share