Duanın Gücü - Duanın Gücü Hikayesi - Duanın Gücü Çocuk Hikayeleri

Bir gün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde bir hüzünle manava girer. Dükkan sahibine mahcup bir şekilde yaklaşır. Kocasının çok hasta olduğunu çalışamaz duruma düştüğünü ve 7 çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler. Manav ona ters bi şekilde bakarak derhal dükkanı terk etmesini ister. Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek:

Lütfen efendim der. Paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim. Manav kendisineveremeyeceğini çünkü onun eski olmadığını kendisinde bir hesabının olmadığını söyler. O sırada dükkanın dışında bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye giderek manava yaklaşır ve:

Ben o kadının almak istediklerine kefilim der.

Ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver. Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve:

Bir alışveriş listen varmıydı? diye sorar. Kadın:

Evet efendim der. Tamam der manav. Şimdi onu şu kefesine koy. Onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım. Kadın bir an duraklar sonra başını öne eğer ve çantasını açarak üzerine birşeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

Manav ve müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür. Manav müşteriye dönerek kısık bir sesle İNANAMIYORUM der. İnanılacak gibi değildir. Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

Terazinin kefesi artık üzerindekilerini alamayacak kadar doldurduğundn çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir. Şaşkınlıkla üzerinde birşeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur .Birde bakar ki orada bir alışveriş listesi yoktur. Sadece bir dua yazılıdır.

"ALLAH'IM ; NEYE İHTİYACIM OLDUĞUNU ANCAK SEN BİLİRSİN. KENDİMİ SANA TESLİM EDİYORUM."

Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür. Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır. Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken her kuruşuna değdi der. Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 752
favori
like
share