Arkeolog Louise Cantor, oğlu Henrik’i evinde ölü olarak bulur. Polis, oğlunun intihar ettiğini söylese de Louise buna inanmaz. Ancak bir annenin fark edebileceği ipuçlar olayın derinliklerinde çok daha kötü şeylerin yattığını göstermektedir.
Louise, oğlunun ölümünün ardındaki sır perdesini aralamak için uzun bir yolculuğa çıkar. Bu inanılmaz yolculuğun her aşamasında oğluyla ilgili yeni bir sır keşfeder. Olaylar onu gizli laboratuvarlardan ilaç firmalarının karanlık oyunlarına, Kennedy’nin kayıp beyninden Afrika’nın gizemli topraklarına kadar götürür. Louise artık kendine şu soruyu sormaktadır: Acaba Henrik gerçekten intihar mı etmiştir?
Kennedy’nin Beyni romanıyla Mankell usta bir gerilim yazarı olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Bu eseri okurken okuyucuların solukları kesilecektir.
YAZAR HAKKINDA
Stockholm’de 1948 yılında doğan Henning Mankell, çeşitli dillere çevrilen ve Avrupa’da birçok ülkede liste başı olan Dedektif Wallander serisi ile pek çok ödül kazandı. Yanlış Yol isimli romanı yılında Polisiye Yazarlar Derneği’nin Altın Hançer Ödülü’ne değer görüldü.


KİTAP HAKKINDA
Kitabın Adı Kennedy’nin Beyni
Orijinal Adı Kennedy’s Brain
Yazar(lar) Henning Mankel
Çevirmen(ler) Pınar Öcal
Editör(ler) -
Baskı Adedi 3000
Dizi Adı / Türü Polisiye Gerilim Roman
Okur Profili Genel Okur
İndirim Kodu AL006
BASKI BİLGİLERİ
Sayfa Sayısı 352 sayfa
Ebat 13.5 x 19.5 cm.
Kâğıt 60 gr. Ensocreamy
İç Baskı Siyah-Beyaz
Kapak (Cilt Bilgisi) 210 gr. Bristol
ISBN/Barkod 9789752111844
Fiyatı 20.00 TL.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 279
favori
like
share