duvar saati modelleri - saat çeşitleri - saatler - değişik saat tasarımları


eXtime tarafından üretilen bu duvar saati, TV’de görmeye alışık olduğumuz test yayın ekranına gönderme yapıyor… (£ 31.99)Normal ölçülerden oldukça büyük, minimalist, saat içinde saat fikri; siyah metal çerçevesi, beyaz yüzeyi ve kırmızı kadranı ile tasarlanıp oldukça ilgi çekici bir hal almış. Boş duvarları olanlar ya da iç dekorasyonda minimal tarzı destekleyenler için duyrulur.


Lorrie Veasey tarafından tasarlanan Whatever (ne olursa olsun) duvar saati, hepimizin hayatında önemli bir yeri kaplayan zaman kavramına eğlenceli ve dalgacı bir anlatım katmayı başarıyor. Bundan böyle duvara baktığımızda saatin kaç olduğunu umursamayacak, keyfimize bakacağız…Ne güzel!…
Constantin Boym tarafından tasarlanan ve KIKKERLAND tarafından üretilen bu duvar saati, uçuşan rakamlar konseptiyle bizleri etkilemeyi başardı… Siz ne dersiniz?
Normal Design tarafından tasarlanan ve tüm üst yüzeyinin dijital saatden oluşturulması ile kurgulanmış “Time Table” adlı bu masa, zaman kavramına ilginç bir yorum katmayı başarıyor. Elektronik göstergenin yanında ayrıca, zaman ayarlı açma-kapama, alarm vb. gibi özellikleri de olan masanın, ışıklarının kapalı olması zaman dilimini etkilemiyor.

Klok, Gregoire Vandenbussche tarafından yaratılmış basit bir saat tasarımı. Şeffaf, yüzük şeklindeki gövdede, zamanı ışıldama yöntemiyle sunan bu saatin kalınlığı sadece 15 mm. Siyah ve gri olmak üzere iki farklı modeli var.Plastik imleç çerçevesi sayesinde 1 -31 rakamları arasındaki görsel karmaşanın çözülüp, o günün tarihini görünür kılan bir takvim tasarlanmış. “Karmaşık” kelimesine referans olması sebebiyle Imbroglio Calendar adıyla piyasaya sunulmuş takvimin gri ve kırmızı renk seçeneklerinde masa veya duvar modelleri mevcut. Çelik gövde üzerine basılan görseli, plastik çerçevli mıktanıs yardımıyla açığa çıkarma fikri gerçekten harika!


ours Clock, dijital baskı yardımıyla tipografi ve renk şemasını bir fikirde toplamayı başarmış bir saat tasarımı. Sıradanlıktan uzak bir kurguyla tasarlanmış bu duvar saati, alternatif dekorasyondan hoşlananların ilgisini çekecektirEvlerinizin duvarlarına biraz hareket katmak istiyorsanız, İtalyan tasarımı melt duvar saatlerinden haberdar olmanızda fayda var. Modern bir saatin etrafına eriyor izlenimi verilen bükülmüş rakamların eklenmesi ile tasarlanan saatler, ev aksesuarlarında grafik öğelere önem verenler için oldukça iyi bir seçim olacaktır.


Time is money clock(Zaman paradır saati), zamanın para olduğuna hem esprili hem de zekice bir yaklaşımla tasarlanmış bir ürün. Bozuk paralarınızı biriktirebileceğiniz, yeteri kadar dolduktan sonra boşaltabileceğiniz bir saat kumbarası da diyebiliriz. Beyaz ve sade oluşu, ilgiyi üzerine çekip, kullanıcısına özel bir özgünlük de sağlıyor bence. Olduğu gibi kullanmak isteyenler kadar, üzerine bir şeyler yapıştırmak isteyenler de olacaktır.
Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2639
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 05.11.2009 00:06
bende beğendim onu:78:
RoSe_SüM Tarih: 05.11.2009 00:02ayyy bu çok hoş duruyoo.. :3:tşkler..