Youtube - Youtube Özelliği[FONT="Franklin Gothic Medium"]Google video portalı , YouTube’a hiçbir belgede adı geçmeyen bir özellik ekledi. Ufak Flash uygulaması o an izlenen videoyla alakalı diğer klipleri grafiksel açıdan son derece hoş gözüken bir biçimde gösteriyor.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=CYnSGTUU4P0[/url] gibi herhangi bir YouTube videosunun linkinde “watch” kelimesi yerine “warp.swf” ifadesi yerleştirildiğinde ([url]http://www.youtube.com/warp.swf?v=CYnSGTUU4P0[/url]) diğer videoları baloncuklar şeklinde sizin izlediğiniz videonun etrafına yerleştiren bir Flash uygulaması başlıyor. Fare imleci ile bir video önerisinin üzerine geldiğinizde uygulama, hangi filmlerin izlediğiniz videoya uygun olduğunu gösteriyor. Bu süreç neredeyse sonsuz seviyede devam ettirilebiliyor; tek limit belki de PC’nizin performansı olacaktır. Binlerce öneri baloncuğu ortaya çıktığında PC’nizin bir noktadan sonra pes ettiğine şahit olabilirsiniz.

İstediğiniz videoyu bulduğunuzda üzerine tıklayıp aynı yerde videoyu çalıştırabiliyorsunuz. Video Flash uygulamasının üzerinde oynatılıyor ve arama sonuçlarınız kaybolmuyor. Bu yöntemle devasa YouTube arşivi içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 522
favori
like
share
HASANCAN06 Tarih: 05.11.2009 09:45
HARIKAAAAA