Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam haftalık basın toplantısında Gençlerbirliği maçını kazanarak yeni bir serinin başlangıcını yapmak istediklerini söyledi.


Evimizde kazanmak istiyoruz

Sağlam Gençlerbirliği maçıyla ilgili olarak şunları söyledi; “ 5 maçlık galibiyet serisini devam ettirmek adına Antalyaspor maçı bizim için önemliydi. Ama maalesef berabere kalarak seriyi sonlandırmak zorunda kaldık. Biz geleceğe umutla bakıyoruz. Takımımızdan beklentilerimiz üst seviyede. Futbolcularımıza sonuna kadar inanıyoruz. Yeni bir serinin başlaması için serinin bitmesi gerekiyordu. Bitmese daha iyi olurdu ama madem seri bitti yeni bir serinin başlangıcını yapmak için Gençlerbirliği maçını kazanmak istiyoruz. Kendi sahamızda coşkulu taraftarımızın önünde iyi mücadele ve güzel futbol sergileyerek, Puan hanemize 3 puan daha yazdırıp geleceğe umutla bakmak istiyoruz.

Yenal ve Sercan yok

Gençlerbirliği iyi mücadele eden bir takım. Başlarında değerli bir teknik adam var. Ligin kalan bölümünde bize yol gösterecek bir karşılaşma olacak

Taraftarımıza yine çok büyük iş düşüyor. Bundan önceki maçlarda olduğu gibi Fair-Play ruhuna uygun, takımımızı destekleyeceklerine inanıyorum. Yenal ve Sercan Gençlerbirliği karşılaşmasında sakatlıkları nedeniyle forma giymeyecekler. 4 tane oyuncumuz sarı kart cezası sınırındalar. Yarın son antrenmanımızı yapıp maç saatini bekleyeceğiz.

Fair- Play`de öncü olmak istiyoruz

Israrla üzerinde durduğumuz bir diğer konu ise Turkcell Fair-Play liginde de şampiyon olmak. Bu ligdeki kriterlerden birisi takımın göstermiş olduğu spor ahlakı diğeri de taraftarlarımız yapmış oldukları tezahürat ve eylemler. Bu konuda son dönemde futbolcularımız büyük bir sorumluluk almış durumdalar. Son 2 haftada sarı kart dahi görmediler. Rakiplerimizin ise görmüş oldukları kırmızı kartlar var. Maalesef yine söylüyorum, biz ülkede çok fazla değer görmeyen bu gibi işlerde, hem zirve mücadelesi yaparken bu işinde çok düzgün bir şekilde yapılabileceğini de herkese göstermek istiyoruz.

Hedef doğrultusunda transfer yapabiliriz

Bir medya mensubunun “ Ligin ilk yarısında iddialı bir konumda olursanız transferde nasıl bir politika izleyeceksiniz” sorusuna Sağlam; “Sezon başında söyledik. Bursaspor`da transfer bitmez. Takımımıza takviye yapma ihtiyacı olduğu zaman takviye yaparız demiştik. Takımımızdan çok memnunuz ama hedeflerin büyüdüğü yerde, bazı mevkilerde daha kaliteli futbolcuya ihtiyacınız varsa ki ikinci devre kupa mücadelesiyle beraber liginde kızışacağını düşünürsek biz hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz.. Önümüzdeki hafta Birol Hoca ve Ersel Hocayı Brezilya ve Arjantin`e göndereceğiz. Ben ve Mutlu hocada yurtdışında futbolcuları izleyeceğiz. Bu konuda hazırlıklarımız devam ediyor. Kulübün ekonomik imkanları çerçevesinde takviye yapma ihtiyacı hissedersek gerekeni yaparız” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 239
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 05.11.2009 10:15
Sol bekkkkk amerikalı acil Birleşik amerikalı bi pearce vardı onu almalıyız hocam sen daha iyi bilirsin gerçi