kuşburnu yağının faydası - kuşburnu yağı - kırışıklıklar için kuşburnu yağı bakımı

Kuşburnu çekirdeklerinden elde edilen yağ, kozmetik sektöründe kırışıklıkları ve erken yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılıyor. Kuşburnu yağı özellikle göz ve ağız çevresi kırışıklıklarını önlemek için yardımcı oluyor. Kuşburnu yağından yapılan sabun ise cilt hücrelerini besliyor ve yeniliyor.

Kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılan kuşburnu yağı artık ülkemizde de üretiliyor. Rosa Canina kuşburnu yağı, Türkiye'de yetişen kuşburnu çekirdeklerinden elde ediliyor. Yağın cilt koruyucu, yaşlanmayı geciktirici, özellikle göz ve ağız çevresi kırışıklıklarını önleyici, sert hava iklimlerinden koruyucu ve hücre yenileyici etkisi bulunuyor.

Kuşburnu yağı içeriğinde bulunan Omega 6, Omega 3 ve A Vitamini cilt hücrelerini beslediği için cildin yenilenmesine yardımcı oluyor.

- Cilt bakımında kuşburnu yağı nasıl kullanılıyor?

Kuşburnu yağı el, ayak, yüz, vücut, dirsek ve ayak topuk bakımında tercih ediliyor. Makyaj öncesi uygulandığında, hem makyajın kalıcılığını arttırıyor hem de cilde güzel bir parlaklık kazandırıyor. Aynı zamanda aromaterapi ve masaj seanslarında da kullanılıyor.

Yağlı ciltlerde uygulandıktan sonra 15-20 dakika bekletilip durulanıyor. Kuru ve normal ciltlerde isteğe bağlı olarak, durulanmadan bekletilebiliyor. Yüz için günde bir kez kullanılması tavsiye ediliyor.

Rosa Canina kuşburnu yağı sabunu cildi besliyor

Türkiye'de üretilen Rosa Canina kuşburnu yağından sabun da elde ediyor. %100 kuşburnu yağından üretilen el yapımı sabun, doğal içeriği sayesinde hücre yenileyici ve besleyici özellik taşıyor.

Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan sadece kuşburnu yağından üretiliyor ve yağın özelliklerini taşıyor. Cilt hücrelerini besliyor ve yeniliyor. Yağ ile yapılan cilt bakımının etkisini hızlandırıp kalıcılığını artırıyor.

Yüz ve vücut için kullanıma uygun olan sabunu, günde iki kez cildinize masaj yaparak uygulayıp bol su ile durulayarak kullanabiliyorsunuz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 6592
favori
like
share